Ana sayfa Kadın Moda

“Hipster” Modası

400
0
Hipster Modası

Hipster günümüz ruhuna çok uygun yeni bir moda akımı olarak gözükse de miladı 2. Dünya Savaşı yıllarına yani 1940’ların modasına dayanıyor.

Hipster aslında bir yaşam tarzı. Bu yaşam tarzını benimseyen kişilerin ortak giyim tarzları sebebiyle bir moda trendi halini alıyor. Hipsterlar, genellikle Vintage kıyafetlerden oluşturdukları kombinasyonlarını kalın, siyah çerçeveli kemik gözüklerle tamamlıyorlar.

Skinny Erkek Pantolonları

Ayrıca hipster modasının klasiklerinden biri dapdar ve bilekte biten “skinny” pantolon ile daracık gömlekler. Erkekler bu modayla birlikte sakal bıyık bırakırken, kızlar da kıyafetlerini bıyıklı aksesuarlarla veya uzun zincirli bakır ya da altın, hayvan figürlü kolyeler ve bilekliklerle tamamlıyorlar.

Ayrıca renkli örgü ya da ip bileklikler de bu trendin vazgeçilmez takılardan.

Erkek Giyimde Fular Modası

Fular bu modanın vazgeçilmez bir aksesuarı olup, özellikle hipsterlara özgü fular bağlama yöntemi saçın üzerinden ve alından geçecek şekilde bağlamaktır. Hipster felsefesinin temeli farklı yaratmaktan geçtiği için el yapımı kıyafet ve aksesuarlar tercih edilebilir.

Rahat ve Cool

Hipster modasında rahatlık ön planda olduğu için günlük elbiseler olarak uzun elbiseler, salaş etekler tercih edilebilir. Bunların dışında yırtık bir kot şort veya tulumu tercih eden hipsterlar, ünlülerinde vazgeçilmezi olan Toms ayakkabılarla kıyafetlerini tamamlıyorlar.

Kısacası Hipster modasına dahil olabilmek için doğal haline bırakılmış saçlar, siyah kalın çerçeveli gözlükler, deyim yerindeyse biraz salaş biraz da entel bir görünüm yeterli.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz