Ana sayfa Oyun Online Oyunlar

Heroes Of The Storm

116
0

Eğer MOBA ve F2P ( ücretsiz oynanabilen ) oyunlarla aranız pekiyi değilse Heroes of TheStorm’u hiç duymamış olabilirsiniz.  Fakat Blizzard oyunlarına ilginiz varsa ve geçmişte bu oyunlarla ilgili ufak da olsa bir deneyim yaşadıysanız bu oyun size ilaç gibi gelecektir.

Blizzard’ın çok önemli bir yeteneği olduğunu biliyorum. Özellikle piyasada prim yapan oyunları kendi hamurunda çok iyi bir şekilde yoğurarak mükemmel mekaniklerini onların içine enjekte ettikten sonra çok farklı bir oyun deneyimi sunmayı başarabilen bu firma gerçekten birçok oyuncunun gözünde saygı değer bir yerde denebilir.

Rekabetçi oyunlar üretmeleri ile tanınan bu firma yeni oyunu olan Heroes Of The Storm ile de bu geleneği devam ettiriyor. Özellikle firmanın geçmişine baktığımız da bu tarz da birçok yapıta imza atan Blizzard bu defada karşımıza aynı tarzda bir rekabetçi oyunla çıkıyor.

Heroes Of The Storm oyunu nasıl oynanır?

Bu Oyundan Ne Beklediğiniz Çok Önemli

Heroes Of The Storm oyunu güzel mi diye soracak olursanız bu sorunun cevabını verebileceğimi sanmıyorum. Bu tamamen oyundan ne beklediğinizle alakalı bir konu.

Günümüzde F2P oyunların oldukça fazla olduğu bir dönemdeyiz ve bu oyun bu güne kadar ki tüm klasikleşmiş mekanikleri bünyesinden atmış durumda. Bu oyun sizi çok mutluda edebilir tamamen bir hayal kırıklığına da uğrayabilirsiniz.

Oyunda sürekli değişen bir tecrübe puanınız bulunmuyor. Levelleriniz aslında takım seviyesi. Yani siz seviye aldığınızda takımınızda seviye alıyor. Kısacası takım seviyesi sistemi oyuna adapte edilmiş bu sebeple takımca seviye alıyorsunuz.

Altın Yok Ne Altını?

Oyunda seviye düşerseniz takımınız da seviye düşüyor. Siz geriye düşerseniz herkes çuvallıyor ve ayrıca altında yok, farm da yok, satın alınacak eşyalarda yok. Hiçbir şey yok. Evet, çok garip yani daha önce bu tarz bir F2P oyunu oynamadığınıza eminim.

Alışık olduğunuz seviye üzerinden yetenek geliştirme sistemi bu oyunda da mevcut. Karakter farklılıkları yok. Seçim sekansı da sadece normal oyun modu için var. İstediğinizi alıyorsunuz ve oynuyorsunuz. Siz oyuna girince sistem rollere göre diğer takım arkadaşlarınızı da veriyor ve oyuna başlıyorsunuz.

Oyunda herhangi bir strateji sisteminin olmadığını söylemek gerekiyor. Bu durum birçoğunuzu hayal kırıklığına uğratsa da bir çok oyuncu içinde oldukça önemli ve iyi bir durum denebilir.

Hemen Gir Hemen Oyna Kolay Eriş

Heroes Of The Storm size heyecanlı bir oyun deneyimi sunuyor.

Evet, Heroes Of The Storm oyununu tanımlayan başlık tam da bu. Bu oyun özellikle kolay erişe bilirlik ve çabucak oyun deneyimi için özellikle tasarlanmış.

Oyunda her şey o kadar hızlı ki oyunu açtığınızdan itibaren bunu kolayca hissedebiliyorsunuz. Oyunun oynanışı da hızlı, öğretim modu da hızlı her şey hızlı anlayacağınız. Oyun sizi olabildiğince hızlı bir şekilde oyuna sokmayı hedefliyor.

Haritaların oyunu olan Heroes of thestorm da haritadan bol bir şey yok. Gerçekten haritalar bu oyun için her şey. Ayrıca oyun sistemi de haritalar üzerinden kuruyor. League Of Legends oyununda ki gibi MOBA oyunlarında klasik 3 koridorlu haritalar vardır. Fakat Blizzard bu konudada diğer oyunlardan ayrılıyor. Heroes of thestorm da oyuna göre koridor sayısı düşebiliyor.

Oyunda 7 harita bulunmakta ve bu haritaların her biri farklı şekillerde. Ayrıca hepsi de farklı görevleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıca ileride yeni bir haritanın ekleneceğinin de haberini verelim. Yine tanıdık gelen oyun ittirici elemanlar bura

da da var. Tarafsız canavarlar ile koridorunuzu ittirerek bu oyuna hemen alışabilirsiniz.  Ayrıca oyunda earlygame olgusu da tamamen kaldırılmış.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz