Ana sayfa Yaşam

Hayatınıza Pozitif Enerji Katmanın 10 Kolay Yolu

220
0

Her zaman, her durumda pozitif kalmayı başarmak biraz zor olabilir. Özellikle; olumsuzluklar, başarısızlık, hayal kırıklıkları ve kalp kırıklığı gibi durumlar art arda geldiğinde, pozitif olmak imkansız görünür. Karşılaştığınız her zor durum; enerjinizden ve direncinizden götürür ve pozitif enerjiniz tükendiğinde; yavaş yavaş kanınıza kötümserlik karışmaya başlar. Pozitif kalmaya yardımcı olmak için, bu yazıda sizlere 10 etkili yöntemden bahsedeceğiz. Daha mutlu, daha enerjik ve daha pozitif bir hayat için siz de bu yöntemleri deneyebilirsiniz!

1. Doğanın Keyfini Çıkarın 

Yapılan araştırmalar, açık havada yapılan bir yürüyüşün, insan sağlığını olumlu yönde etkilediğini göstermektedir. Sakin ve doğal bir ortamda vakit geçirmek; vücudunuzdaki stres seviyelerini düşürür, çalışma belleğinizi geliştirir ve gençleşme duygusu sağlar.

2. İnsanlara Nezaket Gösterin 

Sokakta yürüdüğünüz sırada ya da asansörde tanımadığınız biriyle karşılaştığınızda, onların yüzüne doğru küçük bir gülümseme göndermek, hem sizi hem de karşınızdaki kişiyi olumlu etkiler. Bu tarz bir davranış biçimi, problemlerinizi ortadan kaldırır  ve başkalarının yaşamlarında pozitif bir güç olmanızı sağlar.

3. Şükretmeyi Öğrenin 

Hayatınızdaki olumlu şeyleri fark etmek ve şükretmek, kendinize zihinsel bir destek sağlamak için harika bir yoldur. Hayattaki basit şeylere şükrederek başlayın. Daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz!

4. Ruhsal Olarak Mola Verin 

İşler kötü gitmeye başladığında, molalar almayı öğrenin. Zihninizle karşı karşıya kaldığınız her türlü mücadelede, mola verebileceğiniz bir şeyler yapın. Bu, yalnızca koltuğa uzanıp dinlenmek bile olabilir.

5. Gülün 

Gülmek, gerçekten de en iyi ilaçlardan biridir. Kahkaha atmak; bağışıklık sisteminizi güçlendirir, ruh halinizi iyileştirir, acıyı azaltır ve sizi stresin zararlı etkilerinden korur. Bu nedenle, sık sık gülmenin bir yolunu bulun. Komedi filmi izleyin, akşamları çılgın arkadaşlarınızla buluşun…

6. Pozitif İnsanlarla Vakit Geçirin 

Araştırmalar, stres ve negatifliğin bulaşıcı olduğunu öne sürmektedir. Dolayısıyla, etrafınızda ne kadar negatif insan olursa, bu enerjiden etkilenme ihtimaliniz o kadar yüksektir. En çok zaman geçirdiğiniz 5 kişinin ortalaması sizsiniz. Bu nedenle, çevrenizde olmasına izin verdiğiniz kişileri dikkatli seçmelisiniz.

7. Nefes Almayı Öğrenin 

Nefes egzersizleri, vücudunuzdaki toksik havayı atmanıza yardımcı olur ve vücudunuzu ve daha da önemlisi beyninizi temiz hava ile doldurur ve zihninizi temizler.

8. Bir Arkadaşınızla Konuşun 

Konuşmak için kendinize bir sırdaş bulun. Bir arkadaşınız ile konuşmak; sorunu duymanıza, duygularınızı kabul etmenize ve tartışmanıza yardımcı olur ve size problem üzerinde fikir yürüten başka bir göz sağlar.

9. İyi Uyuyun

Düzenli bir uyku; hayatta pozitif kalmanın kritik bir parçasıdır. Çalışmalar, uyku bozukluklarının, ruhsal durumunuz üzerinde önemli etkilere sahip olduğunu göstermektedir. 1 hafta boyunca gecede 5 saatten daha az uyuyan kişilerin daha stresli, öfkeli ve üzgün olduğunu gösteren çalışmalar bulunmaktadır.

10. Günlük Tutun 

Günlük tutmak, negatif duygu ve düşüncelerle baş etmenin harika bir yoludur. Ayrıca; kendinizi ifade etmek, duygularınızı ve ruh sağlığınızı yönetebileceğiniz sağlıklı bir çıkış sağlar. Bir günlük tutmak, olumsuz düşünmenin nedenlerini tanımlamanıza yardımcı olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz