Ana sayfa Yaşam

Göz Kapağı Estetiği

277
0
Göz kapağı estetiği

İlerleyen yaşlar ve geçen yıllar vücudumuzda bir takım izler bırakıp geçiyor. Yorgunluk ve uykusuzluk da konuya eklenince özellikle yüz ve boyun bölgesinde fark edilir belirtiler oluşuyor. Alt ve üst göz kapaklarımız bu etkilerin fazlasıyla görüldüğü yerler arasında. Tıbbın estetik dalı bu konuda göz kapağı estetiği (blefaroplasti) ile gelen çözümler sunuyor. Göz kapaklarındaki gevşemiş derilerin, kas dokusunun ve bir anlamda fıtıklaşmış hale gelen yağ torbalarının alınması, böylece yüze daha genç bir görünüm verilmesi göz kapağı estetiği nedir sorusuna yanıt veriyor.

Göz Kapağı Estetiğine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Göz kapaklarında oluşan torbalanmalar, bollaşmalar, çizgiler insanlara yaşlı bir görünüm verir. Bu durum özellikle kadınların hoşuna giden bir konu hiç değildir. Ayrıca üst göz kapağının sarkarak görüş alanını engellemeye başlaması kadın olsun erkek olsun, herkes için tehlike yaratabilir. Göz kapağı estetiği ameliyatı bu gibi durumlarda çözüm olarak  düşünülmektedir.

Ameliyat Öncesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Blefaroplasti olarak bilinen göz kapağı estetik ameliyatları uzman doktorlar tarafından her bir göz için ortalama yarım saat içinde yapılır. Üst kapak için genelde lokal anestezi tercih edilirken alt kapakta doktorun seçimine bağlı olarak genel anestezi veya sedasyon (ilaçlarla reflekslerin korunduğu kontrollü uyku hali) uygulanmaktadır. Hastanın uzun süre zaman ayırmasına veya hastanede yatmasına gerek yoktur. Ameliyattan bir hafta önce kan sulandırıcı ilaç alınıyorsa bırakılması ve sigara içilmemesi öğütlenmektedir.  Göz kapağı estetiği fiyatları ise tamamen yapılacak işlemlere ve doktor hasta ilişkisine bağlı olarak belirlenmektedir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar

Yaşa bağlı olarak sıklıkla görülmeye başlayan göz kapağı düşüklüğü şüphesiz estetik nedenlerden çok daha önemlidir. Bu gibi bir durumda gerekli olacak blefaroplasti ameliyatı sonrasında gene bir hafta süreyle sigara içilmez. Kan sulandırıcı ilaçlar gene bir hafta süreyle alınmaz. Ortalama bir hafta içinde tümüyle iyileşme sağlanmakta ve hasta normal yaşantısına dönebilmektedir. Hanımlar da on gün sonra yeniden makyaj yapabilirler. Göz kapağı dokusu gereği çok çabuk gevşemekte ama aynı zamanda çok büyük bir hızla da iyileşebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz