Ana sayfa İnternet Google

Google Anasayfa Yapmak

990
0
Google Anasayfa Yapmak

Hepimiz Google‘nin ne denli önemli bir arama motoru olduğunu biliyoruz ve insanların çoğu aramalarının çoğunu, sorunlarını ve her şeyi çözmek için Google arama motorunu kullanıyor. İnsanların çoğunluğu Google’yi seviyor çünkü popüler olarak biliniyor ve aranan sorgulara göre doğru sonucu sağlıyor. Google’ı kullanmak için birtakım önemli sebepler var, çünkü bu sadece arama motoru değildir, aynı zamanda Gmail, YouTube ve Picasa gibi bazı yararlı hizmetleri ve herkesin kullanmayı sevdiği pek çok platformdan daha fazlasını sunmaktadır. Bu tür özellikleri sık kullanmak için Google Anasayfa Yapmak oldukça basit.

Google anasayfa yapmak

Günümüzde Google, arama algoritmasını, aranan sorgulara göre daha doğru bir sonuç sağlayacak en iyi yollarla değiştirmektedir. İnsanların çoğu internet bağlantısı içerdiğinden, Google’ı açmadığı çok nadir bir gün olacaktır. Bu makalede, Firefox ile Chrome web tarayıcılarından Google web sayfasını ana sayfa yapma aşamalarını anlatacağız.

Firefox’ta Google Anasayfa Yapmak

Firefox’ta Google’yi ana sayfa olarak yapılandırmak çok kolay, Google’a ana sayfanızı Firefox olarak ayarlamak için aşağıda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Menüye git -> oradan seçeneği tıklayın
  • Genel seçeneğine git
  • Ana sayfada http://www.google.com adresini ekleyin ve enter tuşuna basın

Şimdi, Firefox tarayıcınızı her açtığınızda Google’ın ana sayfanız olarak açıldığını göreceksiniz.

Chrome’da Google Anasayfa Yapmak

  • Platformun sağ üst kenar çubuğundan ayarlama seçeneğini tıklayın.
  • Görünüm seçeneği altında, ‘’ev’’ düğmesi simgesini işaretleyin.
  • Yeni açılır pencere açılacak ve Google’ı ana sayfanız olarak belirleyebileceksiniz

Ana sayfa açılır penceresinde, bu sayfayı aç düğmesini işaretleyin ve Google URL’yi oraya girin, böylece Google ana sayfanız olacaktır.

Artık yeni sekmeler açtığınızda, Google ana sayfanız olarak görüntülenecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz