Ana sayfa Kadın Güzellik

Göğüs Dikleştirme Estetiği

164
0
Meme dikleştirme operasyonu

Kadınlar göğüsleriyle hem gurur duyarlar hem de sürekli sorun yaşarlar. Doğum, süt verme, emzirme, kilo alıp verme gibi olaylar ve doğal olarak genetik faktörler göğüsleri de hemen etkiler. Bunların estetik en çok görülen sonucu göğüs sarkmalarıdır. Göğüsler torbalaşır ve göğüs ucu denilen kahverengi yuvarlak kısım (areola) aşağı  doğru bakmaya başlar. Hatta göğüs çizgisinin altına doğru 3 cm. civarı uzarsa oldukça büyük bir sarkma yaşanıyor demektir. Bu gibi durumlarda göğüs dikleştirme ameliyatı akla gelmektedir.

Daha Güzel Göğüsler İçin

Tıpta mastopeksi olarak geçen göğüs dikleştirme ameliyatları aynı zamanda asimetrik göğüsleri düzeltme amaçlı da yapılabilir. Böylece estetik açıdan göğüslerde eşit bir görünüm sağlanmaktadır. Mastopeksi göğüs küçültme ameliyatları ile de yakından bağlantılıdır. Göğüs estetikleri ile ilgili bir başka ameliyat da büyültme operasyonlarıdır. Tüm bu cerrahi müdahale çeşitleri kadınların psikolojik anlamda kendilerini daha rahat ve daha güvenli hissetmeleri içindir. Örneğin göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında bütün kadınlar kendilerini çok daha iyi hissettiklerini beyan etmişlerdir.

Ameliyat Süreci

Şüphesiz bu kendini iyi hissetmenin maddi boyutu göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları konusudur ama estetik uzmanı doktorunuzla yapılacak görüşmelerde fiyat uygun biçimde, her iki taraf içinde tatminkar olacak şekilde çözülebilmektedir. Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 3 saat kadar sürer.

Hastanın iyileşme süreci en az dört gündür, sonrasında normal yaşantı başlar ama en az iki ay ağır sporlardan kaçınılması gerekmektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatı olanlar için estetik dikiş yapıldığından zamanla hiç iz kalmaz. Başka var olan izler de sütyen veya bikininin içinde kalacağı için bir sorun teşkil etmemektedir.

Yerçekimi Bile Göğüsler Üzerinde Etkilidir

Göğüslerde konik biçim ideal biçimdir. Yerçekiminin bile etkilediği göğüsler sarkma derecelerine göre sınıflandırılır ve operasyonlar da buna göre yapılır. Büyük sarkmalar üçüncü dereceye girerler. Hızlı kilo alıp vermek de göğüste deformelere neden olur. Operasyonda sarkan doku alınır ve göğüs başı (areola) yeniden karşıya bakar duruma getirilir. Etkisi ömür boyu sürecek bir ameliyat değildir, aynı nedenler yaşandıkça zaman içinde aynı sarkmalar görülebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz