Ana sayfa Teknoloji Mobil

Gizli Numara (Özel Numara) Sorgulama, Öğrenme, Bulma

17510
0

Gizli numara bulma servisi, gizli numara bulma programı, gizli numara dökümandan çıkar mı, gizli numara faturada çıkar mı, gizli numara gösteren program, gizli numarayı polis bulur mu, numarasını gizleyenleri bulma ile Özel numara bulma, sorgulama, öğrenme hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Gizli numara bulunur mu, bulunabilir mi?

Günümüzde ne yazık ki, telefon numaralarımız bir şekilde bahis siteleri, reklam yapan kuruluşların veya başka kişilerin eline geçebilmektedir. Bu kişi veya kuruluşlar çoğu zaman numarasını gizleyerek telefonumuza istemediğimiz halde, taciz boyutuna varan aramalar gerçekleştirebilmektedir. Şayet böyle gizli numaralardan yani telefon numarası gözükmeyen kişilerden çağrılar alıyorsanız gizli numaraları telefonunuzdan tamamen kapatabilirsiniz. Ancak yine de bu çağrıyı kimin yaptığını, kim tarafından arandığınızı merak ediyorsanız, gizli numarayı öğrenmenin herhangi bir yolu var mıdır? Özel numara nasıl bulunur?

Gizli Numara Nasıl Öğrenilir?

Kuşkusuz numarayı gizleyerek arama yapmak, kişilere ne kazandırır anlamıyoruz. Fakat bazen bu çağrılar tehdit içerikli bile olabilmektedir. Bu gibi durumlar yaşandığında da genel olarak arayanın kim olduğunu merak ediyoruz. Şayet arayanın numarası belli ise bunun kim olduğunu telefon numarası kime ait uygulamamızdan kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Peki bu kişinin numarası gizli ise bu numaranın sahibini bulabilmemiz mümkün müdür?

Ne yazık ki operatörler ( Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Bimcell, PTTCell veya diğerleri ) herhangi bir şekilde gizli numaralardan gelen çağrıların bilgilerini vermek istememektedir.  Bu sebepten dolayı internet üzerinde herhangi bir yere mesaj göndererek veya çeşitli sayfaların iddia ettikleri gibi sorgulama araçlarını kullanarak gizli numaranın sahibini bulamazsınız. Bu gibi durumlarda yapacak olduğunuz sadece tek bir işlem vardır. O da hukuksal yollara başvurmaktır. Şayet taciz, hakaret, tehdit vb. durumlar ile karşı karşıya iseniz savcılığa bir dilekçe vererek, sizi rahatsız eden kişi veya kişilerden şikayetçi olabilirsiniz. Bu durumda savcı ilk olarak arayanın kimliğini belirleyecektir. Bu şekilde sizi rahatsız eden kişileri öğrenebilmeniz mümkündür. Ancak yazımızda da belirttiğimiz üzere gizli numaranın kime ait olduğunu başka bir methodla öğrenemezsiniz. Bu Vodafone, Türkcell, Türk Telekom, Bimcell veya PTTCell gibi tüm operatörler için geçerli bir durumdur.

Gizli numara dökümandan çıkar mı, faturada çıkar mı?

Şayet gizli numaralar tarafından rahatsız ediliyorsanız, yazımızda bahsettiğimiz üzere hakkınızı hukuksal yollardan aramaktan başka bir çareniz bulunmamaktadır. Bunu da polise yani karakola giderek değil, savcılığa gidip suç duyurusunda bulunarak yapabilirsiniz. Faturanızdan veya dökümanınızdan herhangi bir şekilde gizli numara ile arayanın kimliği bulunamamaktadır.

Bu yazımızda gizli numara bulma programı, bulma servisi, gizli numara dökümandan çıkar mı, gizli numara faturada çıkar mı, gizli numara gösteren program, gizli numarayı polis bulur mu, numarasını gizleyenleri bulma gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca bu hususta bir sorun yaşamamak adına çok kolay bir şekilde bu gizli numaraları engellemeniz mümkündür. Gizli numaralar nasıl engellenir yazımızdan bu konu hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz