Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

429
1

Gizli müşteri, şirketlerin mağazalarındaki müşterilerin deneyimlerini görmek için yaptıkları aslında çok yaygın bir yöntem.

Mağazaya müşteri olarak giderek sorular soruyorsunuz ve deneyimlerinize göre anketleri dolduruyor, mağaza hakkında yorumlarınızı yapıyorsunuz. Tabi ki mağazadakiler sizin onları denemek için gönderildiğinizi bilmediğinden gizli müşteri olarak adlandırılıyorsunuz.

Hem eğlenceli hem de sermayesiz para kazanma yöntemlerinden birisi. Özellikle çok şubeli şirketler, özel sektörde müşteriye doğrudan hizmet veren firmaların hizmet kalitesini görmek için gizli müşterilere para kazandırıyor.

Denetçi Olmak Kazandırıyor

Gizli müşteri tanımından daha anlaşılır bir tanım yapılırsa aslında denetçi kelimesi daha doğru. Firmalar öngördüğü şekilde müşteri ile ilgilenilip ilgilenilmediği, istenilen düzeyde hizmetin verilip verilmediğini gizli denetçiler sayesinde anlıyor. Gizli denetçiler firma sahiplerine verilen hizmet kalitesi hakkında görüşlerini rapor ediyor.

Nasıl Gizli Müşteri Olunuyor

Tarama sayfasından bile gizli müşteri olmak istiyorum aratmasını yaparsanız; oradan karşınıza firmaların başvuru formlarını doldurduğunuzda ihtiyaçları olduğunda size dönüş yapacaklardır. Günde 2-3 saat çalışarak gizli müşteri olarak para kazanabileceğiniz gibi tam zamanlı da çalışabilirsiniz.  Birkaç şirketle birlikte aynı anda çalışabilirsiniz. Şirketlerle internet üzerinden mail yoluyla ya da telefonla haberleşebilirsiniz. Ara ara sizi yaptıkları eğitimlere çağıracaklardır. Ev hanımı ya da çalışıyor olmanız bu yolla para kazanmanızı engellemez. Bu yolla hem gezip hem de para kazanma imkanı bulacaksınız.

Gizli Müşteri Olabilmeniz İçin Gereken Özellikler

Gizli müşteri olabilmek için tabi ki en önemli özellik iyi bir gözlemci olabilmektir. Denetçi olabilmek için detaycı yönünüzü de ortaya çıkarmanız gerekir. Dürüst, güvenilir, hafızası kuvvetli, algılaması kuvvetli, doğru bilgi aktarabilen, yazı diline hakim, dikkatli, esnek, düzenli, objektif ve tarafsız, uyumlu, sakin, aktör kişiliğe sahip olan herkes gizli müşteri olarak para kazanabilir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz