Ana sayfa Eğlence Diziler

Geri Dönse De Televizyon İzlesek Dediğimiz 10 Dizi

126
0

Diziler başlıyor, iddialı bir ilk bölümle dikkat çekiyor, 2 bölüm sonra yayından kaldırılıyor. Ve bu, son birkaç sezondur gerçek bir kısır döngüye dönüşmüş durumda. Oysa, eski diziler öyle miydi? Nerede kaldı o sevdiğimiz dizi akşamını iple çektiğimiz günler? Biraz maziye dönmeye ne dersiniz? İşte, keşke geri dönse de biz de yeniden televizyon izlemeye başlasak dediğimiz ve Türk televizyonlarına damga vurmuş 10 dizi…

Avrupa Yakası 

Türk televizyonlarında komedi denince akla ilk o gelir. Volkan’ı, Burhan abisi, Şesu’su, Selin’i, Tanrıverdi’si ve daha sayısız karakteri ile, uzun yıllar her Çarşamba ATV ekranlarında izleyici ile buluşan Avrupa Yakası’nın açtığı komedi boşluğunu ne yazık ki Gülse Birsel bile dolduramıyor.

Aşk-ı Memnu 

Aşk, tutku, ihtiras, ihanet, ne ararsanız var. Kanal D’nin izlenme rekorları kıran, Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisi; Behlül, Bihter, Adnan, Firdevs Hanım gibi fenomen karakterler soktu hayatımıza. Aradan geçen 8 yıla rağmen, hala 24 Haziran’da Bihter Ziyagilin anılması da, dizinin hala ne kadar özlendiğini gösteriyor.

Ezel 

Hangimiz yapmadık “Kardeeş”, “Yeğen” esprilerini. Pazartesi akşamlarının vazgeçilmezi Ezel, bize tersten düşünmeyi öğretmişti. Kaliteli oyunculuklar ve kaliteli konusu ile Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizilerinden biri oldu. Bugün başlasa aynı etkiyi yaratır mıydı sizce?

Yaprak Dökümü 

Türk televizyonlarının görüp görebileceği en entrikalı dizilerden biri. Kimin eli kimin cebindeydi bilinmez ama, Yaprak Dökümü’nün gerçek bir unutulmaz olduğu kesin.

İkinci Bahar

Nerede o eski aile dizileri. Başrollerini Şener Şen ve Türkan Şoray’ın paylaştığı dizi, tam bir aile dizisiydi. Birbirinin zıttı iki aşığın ikinci baharlarını yaşadığı dizi; tonlarca para harcanan günümüz dizilerinden o kadar farklıydı ki. Sanırım, burada samimiyet kilit nokta…

Ekmek Teknesi

Aile dizisi denince akla gelen bir diğer dizi de Ekmek Teknesi. Fırıncı Nusret baba, kızları ve Nusret babanın yaşadığı mahallede yaşanan olayları konu alan dizi, tam bir aile dizisiydi. Bugün, ailece oturup izleyebileceğiniz kaç dizi kaldı ki?

Bizimkiler

Türk televizyonlarında en uzun süre ekranda kalmayı başaran birkaç diziden biri Bizimkiler. Bir apartmanda yaşayanların hikayelerini konu edinen dizi, kesinlikle özlediklerimizden. “Sevim Koş!” denince kim şöyle bir maziye gitmiyor ki?

Leyla İle Mecnun

2011-2013 yılları arasında TRT 1 ekranlarında yayımlanan dizi, efsaneler arasında çoktan yerini aldı. Dönem dönem yeniden başlayacağı konuşulsa da, geri dönmedi!

Bir Demet Tiyatro

Türkiye’de komedi denince akla gelen birkaç isimden biridir Yılmaz Erdoğan. Türkiye’nin ilk seyircili sitcom’u unvanına sahip olan dizi, Mükremin ve ailesinin hikayelerini anlatıyordu.

Behzat Ç.

O da efsanelerden biri oldu. 2010 yılında başlayan dizi, ekranda çok uzun ömürlü olmadı belki, ancak hala konuşulmaya devam ediyor. Ekranların en sıradışı karakterlerinden biri olan Behzat Ç.’nin hayat hikayesi ve karakterin samimiyeti, o dönem herkesi ekrana kilitlemişti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz