Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Genç Odaları İçin Özgün ve Kullanışlı Tasarımlar

408
0
Renkli ve havalı genç odası

Bebek ya da çocuk odası tasarımını kendi beğeninize göre yaptınız ve siz kendi zevkinizi yansıttınız. Genç odası takımlarında artık zevkini yansıtacak olan çocuğunuzla birlikte onun odasını özel tasarım genç odaları takımları ile yeniden tasarlama zamanı geldi.

Çocuğunuzun odasını yaşam alanı gibi kullanacağını, evdeki zamanının çoğunu orada geçireceğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Oturma, dinlenme, kitap okuma gibi gün içerisinde gerekli ve yapılması gereken aktiviteler için yatak haricinde özel alanlar olması gerekmektedir.

Alanınız Küçükse Ranzalı Modelleri Tercih Edin

Küçük alanlar için ranzalı modelleri tercih edebilirsiniz

Çocuk ve özel tarım genç odaları ranzalı modellerinde hem birden fazla yatak alanına sahip olabiliyorsunuz hem de ranza çevresinde dolap ve çekmecelere yer verilmesi ile eşyalar için ekstra alan kazanıyorsunuz. İki kız ya da iki erkek çocuk için ortak kullanılacak odalarda ranza kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Tek çocuk için düşünülse bile ranzalı modeller sayesinde çocuğunuzun arkadaşları geldiğinde onlar için yer arayışında bulunmanıza gerek kalmamaktadır. Bu durumdan çocuğunuz da memnun kalacaktır.

Ranzalı modellerin modüler olanları ise son teknolojiye sahip mekanizmayla açılır-kapanır fonksiyonlara sahip olabilmektedir. Ranzalı olmayan modellerde de uygulanan modüler genç odası tasarım fikirleri arasında yatağın kapanarak oturma alanına dönüşmesi mümkün olmaktadır.

Çocuğunuz Odasını Kendi Tasarlasın

Çocuğunuzun kendisine ait tek başına kullanabileceği bir odası olacaksa tasarımının ve mobilyasının seçimlerinde ona güvenmeli ve onun fikirlerine önem vermelisiniz. Artık bebeklik ve çocukluk dönemini tamamlamış olan ergenlik çağındaki çocuğunuzun artık kendi fikirleri olacaktır, buna saygı duyulması gerekmektedir.

Odayı kendisi kullanacağı için genel hatları ile siz fikirlerinizi ve odanın ihtiyaçlarını belirledikten sonra renk ve dekorasyon kısmını çocuğunuza bırakmanız onun odasında isteyerek ve severek zaman geçirmesini sağlayacaktır. Kişiye özel tasarım genç odaları ideal tasarımlar arasında yer almaktadır.

Renk ve Desende Aşırıya Kaçmayın

Sade tasarımlarla da şıklığı yakalayabilirsiniz

Çok renkli, karışık desenli odalar yerini ergenlik döneminde daha sade çizgilere ve daha soft renklere bırakacaktır. Bu ergenlik dönemindeki hemen hemen bütün çocuklar için geçerlidir. Çocuğunuza danışmadan aksesuar dahil odaya ekleme yapmamaya özen gösterin

Şık ve modern genç odası tasarımları bütünlük içerisindeki renkleri ve desenleri ile hem sizin hem de çocuğunuzun beğenisini kazanacak olan tasarımlardır. Odanın çok renkli veya çok kalabalık olması dikkat dağınıklığına sebebiyet verebilecektir. Ergenlik çağındaki çocukların özellikle derslerine odaklanma problemleri varlığı bir gerçekken sade tasarımlı bir oda ile onun dikkatini tek noktaya toplamasına destek olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz