Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Gelinlik Kiralayarak Para Kazanmak

2578
1

Her genç kızın rüyası olan gelinlikler, düğünlerin olmazsa olmazıdır. Her bayan farklı bir model gelinlik giymeyi tercih eder ve hayallerinin gelinliğine sahip olmak ister. Bu nedenle de özel dikim olarak gelinlik diktirmek oldukça meşhurdur.

Gelinler, düğünlerinden en az 2-3 ay öncesinde gelinlikleri için moda evlerinin kapılarını aşındırmaktadır. Sayısız gelinlik modeli olduğu için de karar vermek zordur. Bu nedenle de binlerce liraya dikilen gelinlikler düğün gecesinden sonra dolaba kaldırılmaktadır. Bunun yerine gelinlik kiralayarak para kazanmak mümkündür.

Gelinlik Nasıl Kiralanır?

Gelinlikler baza altlarında, dolaplarda sararıp eskiyeceğine değerlendirerek para kazanmak mümkündür. Gelinlik kiralama için internette onlarca site bulunmaktadır. Evlenecek ve durumu iyi olmayanların daha çok tercih ettiği ikinci el gelinlik kiralama metodu oldukça yaygındır.

Bu sayede gelinlik birkaç kez kiralanınca kendi bedelini de çıkartmış olacaktır. Gelinliğin tam boy net fotoğrafları siteye yüklenir, gelinliğin bilgileri yazılır ve daha sonrasında iletişim bilgileri bırakılır. Bu sayede yeni evlenecek olan bayanlar gelinliği beğenirse iletişime geçer ve kiralamak için görüşür.

Gelinlik Kiralama İçin Güven Bedeli

Binlerce liraya diktirilmiş olan gelinliğin kiraya verilmesi risklidir. Çünkü gelinliğin geri gelip gelmeyeceği, ne durumda geleceği belli olmayabilir. Bunun için de depozito tarında bir güven bedeli alınmaktadır.

Bu bedel gelinliğe gelebilecek olan zararların karşılanmasını içermektedir. Eğer gelinlik belirtilen tarihte sağlam ve kuru temizlemeye verilmiş olarak geri gelirse bu depozito karşı tarafa iade edilmektedir. İkinci el gelinlik için karşılıklı anlaşmak önemlidir. Bunun neticesinde hem gelinliğini kiralayan kişi kara geçmiş olur hem de gelinliği kiralayan kişi de sıfır gelinlik almaktan daha karlı olur.

Gelinlik Kiralama Teslimatı

Gelinliği verirken kuru temizlemeye verilmiş bir şekilde vermek ve alırken de kuru temizleme yapılmış olarak geri almayı talep etmek çok önemlidir. Bu sayede gelinliğin kumaşı, danteli, varsa inci ve boncukları zarar görmemiş ve temizlenmiş olur.

Daha sonrasında yine başkasına kiralama imkânı da rahatlıkla oluşmuş olacaktır. İkinci el gelinlik satışı da oldukça karlı bir iştir. Gelinliği elden çıkartmak isteyenler için bu yöntem de sunulabilmektedir.

1 YORUM

  1. Mantıklı iş bunun için ayrıyetten bir web sitesi açıp gelinlikçilere tanıtım yapıp.
    Gelinlikçilerden komisyon vs. de alınabilir. 🙂 Bilmiyorum belki de vardır öyle bir web sitesi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz