Ana sayfa Kadın Güzellik

Fraksiyonel Lazer İle Gençleşmek

255
0
Fraksiyonel lazer ile gençleşin

Fraksiyonel lazer; etkinliği kanıtlanmış bir lazer sistemi kullanarak yüksek enerjinin cilt altına verilmesini sağlamaktadır. Yüksek enerji verilen bölgede ortaya çıkan ısı ve koagulasyon sonrasında doğal yara iyileşmesi ve kollajen sentezi tetiklenmektedir. Böylece yepyeni ve sağlıklı bir doku ortaya çıkarılmaktadır.

Fraksiyonel lazer yöntemi kullanılarak kollajen şeritlerin sıkılaşmasına katkı sağlanmaktadır. Ayrıca bu yöntem sayesinde ileri dönemde de kollajen üretimi artışı gerçekleşmektedir.

Fraksiyonel lazer yöntemi kullanılarak taze bir cilt görünümü oluşturulmakta ve ciltte sıkılaşma ortaya çıkarılmaktadır. Ayrıca ciltte meydana gelen leke, kırışıklık ve izlerde büyük oranda azalma meydana gelmektedir.

Fraksiyonel Lazerin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Fraksiyonel lazer uygulaması kişilerin ihtiyaç ve cilt problemlerine göre uygulanabilmektedir. Fraksiyonel lazer yöntemi sayesinde ciltte yenilenme ve canlanma etkisi yaratılmaktadır. Bu yöntem kullanılarak akne izi ve çatlak tedavisi de sağlanabilmektedir.

Fraksiyonel lazer uygulaması cildin kusurlu alanlarını belirledikten sonra kontrollü bir şekilde etki yaratıp tüm izleri yok eder ya da küçülmesini sağlar.

Lazerle cildi gençleştiren bir yöntem olan fraksiyonel lazer uygulaması üst derinin ince katmanını lazer enerjisi kullanarak buharlaştırmakta ve cildin alt katmanında bulunan kollajen üretimini arttırmaktadır.  Fraksiyonel lazer uygulaması derinin alt tabakasında yer alan kollajen ve elastin liflerinin onarımını sağlar.

Fraksiyonel Lazer Uygulamaları

Fraksiyonel lazer uygulaması cilt yenileme ve yüz gençleştirme için kullanılmaktadır. Bu tedavi kapsamında ince kırışıklıklar ve derin çizgiler giderilmektedir.

Yüz, göz kapağı, boyun ve dekolte bölgelerinde yer alan kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Akne izleri tedavisinde de fraksiyonel lazer uygulanmaktadır.  Yüzeysel ve derin akne izleri fraksiyonel lazer uygulaması kullanılarak iyileştirilebilmektedir.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Fonksiyonel lazer uygulaması yapılırken anestezik bir krem sürülerek uygulama gerçekleştirilmektedir. Uygulama 35-40 dakika sürmektedir.  Herhangi bir ağrı ve acı hissedilmesi söz konusu değildir.

Uygulamanın sonunda kısa süreli bir ısı artışı hissedilse de özel soğutucular kullanılarak kişinin rahatlatılması sağlanmaktadır.  Fraksiyonel lazer uygulaması sonunda 2 gün süren bir kızarıklık meydana gelebilmektedir. Ayrıca üç günlük süre boyunca minik kabuklanmalarda ortaya çıkabilmektedir. Cilt renginde koyulaşmalar meydana gelmekte ve ölü deri yavaş yavaş atılmaktadır.

Uygulama gerçekleştirildikten beş gün sonra yenilenmiş deri ortaya çıkar ve cilt parlak bir görüntüye erişir.

Fraksiyonel lazer uygulaması sonucunda kollajen oranında artış ve ciltte sıkılaşma meydana gelir. Kollajen yenilenme süreci 6 ay boyunca devam etmekte ve cildin sıkılaşması, yenilenmesi ve izlerdeki azalma etkisi sürmektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz