Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Fotoğrafçı Yardımcılığı Yaparak Para Kazanma

214
0

Son zamanların en trend mesleklerinden biri kuşkusuz ki fotoğrafçılıktır. En özel anları ölümsüzleştiren fotoğrafçılar sektörün olmazsa olmaz yapı taşlarındandır. Bahsettiğimiz fotoğrafçılar genel olarak son zamanlarda popüler olan dış mekân fotoğraf çekimlerinden oldukça yüksek miktarda para kazanmaktadır.

Düğün, nişan, söz gibi özel anlarda gelin ve damadın en özel fotoğraflarını yakalamak için artık stüdyoların o soğuk ortamlarından, yeşillikler ve deniz kenarı mekanlarda çekim yapılmaktadır. Fotoğrafçılar kadar fotoğrafçı yardımcılığı yaparak da ek gelir sağlamak mümkündür. Nasıl mı?

Fotoğrafçı Yardımcısı Kimdir?

Genel olarak fotoğraf çekimleri dış mekânda yapıldığı için tüm ekipmanların da dış mekana taşınması gerekmektedir. Bu fotoğraf makinesi, ışık ayarlama aparatları ve fotoğraf makinesi ayaklığı gibi birçok pahalı eşyadan oluşmaktadır. Fotoğrafçı yardımcısı bu eşyaların muhafazasını ve taşınmasını sağlamaktadır. Ek gelir elde etmek isteyen öğrenciler veya da fotoğraf çekmeye meraklı olan kişiler bu görev için oldukça heveslidir.

Fotoğraf Yardımcısı Ne İş Yapar?

Bakıldığında işin en zorlu yanları gibi görülse de en eğlenceli görevleri yüklendikleri doğrudur. Ek gelir kazanmak isteyen fotoğraf meraklıları aynı zamanda ışık kesici ve gölgelendirici aparatları kullanmaktadır.

Bu sırada esas fotoğrafçı fotoğrafları çekmekte ve komutlar vermektedir. Fotoğrafçı yardımcısı ise gölgelendirme ışık düzeni ile alakalı işlemleri yerine getirmektedir. Bunun yanı sıra eğer fotoğraf makinesi varsa ve fotoğraf çekme konusunda bilgisi varsa asıl fotoğrafçı ile aynı anda pozlar yakalayabilmektedir. Bu sayede aynı poz değişik açılardan aynı anda çekilebilmektedir. Böylelikle yardımcı olan kişi de fotoğraf çekme etkinliğine katılır ve kendisini geliştirme imkânı bulur.

Fotoğraf Yardımcısı Ne Kadar Kazanır?

Asıl fotoğrafçı ile anlaşma tutarında kazanan yardımcılar aldıkları para ve deneyim sayesinde kendilerini tatmin etmektedirler. Genel olarak öğrenciler bu işe daha çok meraklı oldukları için okul dışında kalan boş vakitleri paraya çevirmektedir.

Aynı zamanda da bir meslek öğrenme yolunda da adım atmış olmaktadırlar. Bunun yanı sıra çekip bitip stüdyoya dönüldüğünde photoshop işlemleri için de yardımcı olmakta ve bu programların işleyişlerini de öğrenme şansına sahip olmaktadırlar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz