Ana sayfa Yaşam

Flört Ederken Vücudunuzda Ne Olur?

165
0

İlk denediğinizde, muhtemelen harika bir flörtçü değildiniz ve bunu hala tam olarak beceremediğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak zamanla, birçok insan, bunu yapmak için gerekli olan becerileri geliştirir.

Herkes flört etmek için yeterli kapasiteye sahip olmasa da, etkili bir şekilde flört edebiliyorsanız, bunu yaparken vücudunuzda pek çok şey gerçekleşir. En iyi saç, yüz, gülüşünüzü uygulamaya çalışırken, vücudunuzda neler olup bittiğini öğrenin!

Vücut Diliniz Benzerlik Gösterir

Biriyle flört ettiğiniz sırada, beden dilinize bunu çok yansıtmayı istemeyebilirsiniz, ancak flört ettiğinizde durum başka zamanlardan farklıdır. İnsanlar birbirleriyle flört ederken, birbirlerinin hareketlerini yansıtmaya başlarlar. Kulağınıza dokunduğunuzda, onun da kulağına dokunduğunu görebilirsiniz. İçeceğinize ya da masadaki atıştırmalığa dokunursanız, onun da aynı şeyi yaptığını görebilirsiniz.

Metabolizmanız Yavaşlar

Birisi ile flört ederken, özellikle de ona gerçekten ilgi duyuyorsanız, kalp atışlarınızın değiştiğini fark edersiniz. Ancak kalp atışınız flört ederken hızlanırken, metabolizmanızın yavaşladığını fark etmezsiniz.

Karnınızda kelebekler uçuşma hissini veren şey de budur. Vücudunuz kanı alır, sindirimden uzaklaştırır ve bu da, gevşeme hissini sağlar.

Beyniniz Sizi Reddedilmekten Korur

Bazen insanlar, bir ilişki konusunda biraz tereddütlü olabilirler; çünkü reddedilmekten ya da yarı yolda bırakılmaktan korkarlar. Flört ettiğinizde beyniniz; kendinizi bırakmak yerine, biraz daha dikkatli olmanızı hatırlatır. Flört etmek, sınırları test etmenizi yardımcı olur.

Yanaklarınız Kızarır

Tıpkı metabolizmanızın yavaşlaması gibi, flört ederken yanaklarınız kızarır çünkü vücudunuz dışarıdaki şeylere yanıt vermeye çalışmak için kan kaynağınızı hareket ettirin.

Onunla konuşurken yüzünün kızarması, sizi cinsel olarak çekici bulduğunun da bir göstergesidir. Size duyduğu hisler, adrenalinde ve kan akışında ani bir artışa neden olur.

Biraz Bağımlı Hale Gelirsiniz

Flört etmek, beyninizin korku ve arzu ile ilgili bölümleriyle ilgilidir. Arzularınızı yerine getirdiğinizde, beyniniz bunu zevk olarak kaydeder ve iyi hissettirir. Bu da, bağımlılık yapan bir ilişki türüdür. Flört etmek, yenilik hissi verir ve bu his de depresyonda hissetmenizi engeller.

Avuçlarınız Terler

Her flört edişinizde terlemeseler de, avuçlarınızın terlemesi, dışarıdan gelenlere cevap vermek için vücudunuzun kanı hareket ettirmesidir.

Göz Bebekleriniz Büyür

Siz bunu fark edemeseniz de, flört ettiğinizde başkaları göz bebeklerinizin büyüdüğünü söyleyebilir. Eğer biriyle flört ediyorsanız, gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini anlamanın yollarından biri, göz bebeklerine bakmaktır. Bu, cinsel olarak sizi çekici bulduğunun da bir göstergesidir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz