Ana sayfa Teknoloji İnternet

Firefox Güvenli Modda Başlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

446
0
Firefox güvenli modda başlatma
Firefox güvenli modda başlatma

Güvenli Mod, esas olarak sorunlu uygulamalar veya yazılımlarla ilgili sorunları düzeltmeye yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Yaşanılan sıkıntıları gidermek adına Firefox Güvenli Modda Başlatma işleminin nasıl yapılacağını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Her işletim sisteminde güvenli modda önyükleme yapmak için farklı bir yol vardır. Örneğin, Windows 7, açılış ekranı görmeden hemen F8 tuşuna basarak güvenli modda önyükleme yapmanızı sağlar.

Buna rağmen, Firefox güvenli modda başlatma da ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Güvenli moddayken Firefox, tüm özel ayarlarınızı ve eklentileri geçici olarak devre dışı bırakır. Windows’daki güvenli modda olduğu gibi, Firefox güvenli modu temelde tarayıcıyla ilgili sorunları gidermek ve onarmak için tasarlanmıştır. Güvenli moddayken yalnızca devre dışı bırakıp kaldırabileceğiniz eklentiler de vardır.

Firefox Güvenli Modda Başlatma

Firefox güvenli modda başlatma

Bu yöntemin yalnızca Windows’da Firefox kullananlar için geçerli olacağını unutmayın. Başlamak için Firefox’un kapalı olduğundan emin olun. Ardından, Windows Search’e gidin (“Run” ı da kullanabilirsiniz) ve ardından “firefox.exe -safe-mode” eksi tırnak işaretlerini girin ve girişe basın”. En az bir saniye bekleyin. Sonra bir onaylama istemi görürsünüz ve Firefox’u Güvenli Mod’da önyüklemek isteyip istemediğiniz sorulur. Onaylamak için iletişim kutusundaki “Güvenli Modda Başlat” düğmesini tıklayın.

Muhtemelen en kolay yöntemdir ve Firefox’u Windows, Linux, Mac OS X vb. kullanıyorsanız bağımsız olarak çalışır.

Bunu yapmak için, Firefox’u başlatmanız ve ardından “Menü” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Firefox Menüsü’nde, “Yardım” ı veya soru işareti simgesini seçin.

Yardım menüsünde, “Eklentiler Devre Dışı Bırakıldığında Yeniden Başlat” ı seçin.

İlk yöntemde olduğu gibi, Firefox’u Güvenli Modda başlatmayı isteyip istemediğiniz sorulur.

Onaylamak için bir kez daha “Güvenli Modda Başlat” ı tıklayın.

İşiniz bittiğinde, Firefox’u kapatıp yeniden başlatın. Otomatik olarak normal moda geri dönecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz