Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Figüranlık Yaparak Ek Gelir Elde Etme

176
1
Figüranlık yaparak para kazanabilirsiniz.

Dizi, film ve reklamlar artık hayatın olmazsa olmazları arasında yer alan faaliyetlerdir. Bu tür yapımlar için milyon dolarlar ödenmekte ve halkın beğenisine sunulmaktadır. Dizi, film ve reklamlarda oynayıp meşhur olanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanı sıra bir de kamera arkası çalışanlar vardır ve onların da emeği oldukça fazladır.

Asıl oyuncular ve kamera arkası çalışanların dışında dizi, film ve reklamlarda olmazsa olmaz kişiler figüranlardır. Asıl oyuncuların çekildiği bir kafede arka masada yemek yiyen müşteriler, okul sahnelerinde diğer sırada oturup ders dinleyen öğrenciler, mahallede çekilen bölümlerde arkadan geçen kişiler gibi aslında o sahne için çok gerekli olan figüranlar bulunmaktadır. Figüranlık yaparak para kazanmak oldukça popüler bir meslektir.

Figüran Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Figüran olup para kazanmak için kast ajanslarına kayıt olmak yeterli olacaktır. O sahnede uygun olan kişiler kast ajanslarından aranarak davet edilmektedir. Bu nedenle de kast ajanslarına bırakılacak olan fotoğrafların net bir şekilde olması önemlidir.

Bunun yanı sıra kriterlere uygun olmanız için hemen hemen her dalda oynayabileceğinizin bilgisini de vermeniz gerekecektir. Figüranlık yaparken bu işin zamanı ve yeri olmadığını bilmeniz gerekir. Çünkü setler sabah ışıklarına kadar sürebilir, bazen farklı şehirlerde de çekimlere devam edilebilmektedir. Bu nedenle de figüranlık zahmetli ama bir o kadar da ek gelir kazanma getirisi olan bir meslektir.

Figüranlık Mesleğinin Geleceği Var Mı?

Çağatay Ulusoy kariyerine figüranlık yaparak başlamıştır.

Figüran olarak başladığınız bir dizinin kadrosuna alınabilme ihtimaliniz var. Eğer başarılı bir oyunculuk gösterebilirseniz daimi olarak oyuncu olabilir ve daha yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Figüran olarak para kazanmak oldukça iyi bir kazanç kapısıdır. Hem eğlenceli hem de bir o kadar da getirisi var olan bir meslektir.

Ve her daim hayranı olduğunuz oyuncular ile de tanışma fırsatı bulabileceğiniz ortamlarda olmak da kulağa hoş gelmiyor değil. Ayrıca birçok yıldızın bu işe figüranlık yaparak başlamış olduğunu da unutmamak gerekir. İşin mutfağında pişmek de bu anlama gelmektedir. Figüran olarak işin detaylarını öğrenebileceksiniz. Böylelikle geleceğiniz de parlak olabilecek.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz