Ana sayfa Finans

Faizsiz Araba Almak Mümkün Mü ?

11
0
faizsiz-araba
faizsiz-araba

Faizsiz araba almak mümkün mü sorusu, uzun zaman sorulmaktadır. Faizsiz araba nasıl alınır, faizsiz araba alınabilir mi gibi tüm sorulara yazımız sayesinde yanıt bulabileceksiniz. Bankaların yüksek faiz oranlarından sonra birçok firma ortaya çıktı, bu firmalar faizsiz araba ve ev verdiklerini iddia etti. Bakalım, firmaların söyledikleri doğru mu değil mi?

opel-faizsiz
opel-faizsiz

Faizsiz Araba Almak Mümkün Mü ?

Son zamanlarda çıkan Eminevim, Birevim, Finansevim ve Katılımevim gibi firmalara göre, faizsiz araba almak çok kolay. Bu firmaların çalışma mantığı ve nasıl araba sahibi yaptıklarını sizlere anlatacağız. Sektörde yer alan bütün firmalar, aynı mantık ile çalışırlar ve sadece sistemlerinin adı farklıdır. Para için bir havuz oluşturulur ve aylık toplanan paralar ile 1 kişi ev ya da araba sahibi yapılır. Bütün firmalar bu mantık ile çalışır ve insanlara yardımcı olur.Bu firmalara internetten başvurabildiğiniz gibi artık sokaklarda yer alan ofislerinden de ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Araba Nasıl Alınır ?

İlk olarak, size almak istediğiniz arabanın fiyatı sorulmaktadır. Arabanın fiyatını belirttikten sonra ödemek istediğiniz taksit tutarları sorulacaktır. Bu detayları netleştirdikten sonra peşinatınız olup olmadığı sorulur ve sisteme girişiniz yapılır. Firmaların iddialarına göre hiçbir şekilde faiz yoktur ve peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Belirlediğiniz taksit tutarları kaç kişilik gruba dahil edileceğini tespit eder. Örneğin; 50 taksit seçtiniz, 50 kişilik gruba dahil edilirsiniz. Bu gruplar da araba veya eve, kaç ayda ulaşabileceğini belirler. Bütün detaylar belirlendikten sonra karşılıklı olarak sözleşme imzalanır. İmzalanan sözleşmeden sonra noter huzurunda çekiliş yapılır ve arabayı ne zaman alacağınız belirlenir. Bu noktada arabayı alacağınız ay ve tarih netleştirilmiş olur. 50 kişi için çekiliş yapılır ve herkesin tarihi belirlenir. Sizin tarihiniz gelene kadar ödemeleriniz yaparsınız ve tarih geldiğinde istenilen arabayı firma sizin için satın alır. Teslim edilen araba veya evden sonra belli oranlarda taksit arttırımları yapılır. Firmalara göre bu işlem, borcunuzun daha erken bitmesi içindir.

faizsiz-araba-almak
faizsiz-araba-almak

Faizsiz Araba Firmaları Güvenilir Mi ?

Firmalar, faiz almadıklarını iddia ederler fakat dosya masrafı adı altında birçok para isterler. Sistemde yer alan firmaların çoğu birbiriyle benzerdir ve çeşitli yollar ile verdikleri hizmetin karşılığını almak isterler.

Bu firmalardan birini seçmek istiyorsanız, mutlaka en eski ve en çok işlem yapan firmayı seçmeniz en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde ödediğiniz paranın nereye gideceği belli değildir. Sektörde yer alan birçok ev ve araba satın almış firma bulunmaktadır. Çevrenizde de karşılaşabileceğiniz gibi birçok insan bu firmalardan araba veya ev almıştır. Bütün detayları öğrenmek için firmaları ziyaret ve analiz etmeniz gerekmektedir. Bu noktadan sonra net bir şekilde karar verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz