Ana sayfa Teknoloji İnternet

Facebook Web’de Uygulama Kaldırma

234
0
Facebook uygulamaları

 

Bu makalemizde, Facebook web’de uygulama kaldırma sorusuna cevap arayacağız. Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri hepimizin severek kullandığı bazı uygulamalar var. Favori uygulamalarınızı sosyal medya hesabınıza bağlayarak, sizin adınıza hesap güncellemelerine, ek olarak hesap bilgilerinizin erişmesine izin verdiğinizi de biliyor muydunuz? Tabi bu durum, kullandığınız uygulamalarının türüne göre de değişim göstermektedir. Öncelik olarak, hesabınızda yer alan ve kullanmaya başladığınız uygulamalara karşı her daim dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. İşe yarar bir uygulama kullandığınızı düşünebilirsiniz fakat o uygulamanın kötü amaçlı bir uygulama olduğunun farkında olamayabilirsiniz.

Facebook Web’de Uygulamanızı Nasıl Kaldırırsınız?

Facebook’tan Uygulama Kaldırma

Facebook web’de uygulama kaldırmak için ilk adımınız, hesabınızı açmak olacaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, gizlilik kısayolu simgesinin yanında yer alan ‘’ok’’ işaretini tıklamalısınız. Akabinde, ‘’ayarlar’’ bölümüne gidecek ve bu bölümden ‘’uygulamalar’’ alanını seçeceksiniz. Uygulamalar alanında, hesabınızda aktif olan tüm uygulamaları görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçtikten sonra, uygulamanın yanında yer alan ‘’x’’ simgesine tıklayacaksınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra sizlerden onay almak için ufak bir pencere açılacaktır. Bu pencerede, uygulamayı kaldırmak istediğinize dair onay vererek uygulamayı hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Facebook Android’de Uygulama Kaldırma

Mobil uygulama için kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Uygulamanın ana gezinti çubuğundaki menü düğmesine hafifçe dokunun (üç yatay çizgiyle düğmeye bakın). Uygulamanın menü listesinde aşağı kaydırın. “Hesap Ayarları” için seçeneği bulun ve seçin.

Facebook Mobilde Uygulama Nasıl Kaldırılır

Hesap ayarları bölümünde, ‘’uygulamalar’’ seçeneği yer alacaktır. Bu seçeneğe dokunarak uygulamalar sayfasına adım atacaksınız ve silmek istediğiniz uygulamanın üzerine gelerek, hafifçe dokunmalısınız. Sonrasında, uygulamanın ayar sayfasına yönlendirilecek ve sayfanın alt kısmında bulunan ‘’kaldır’’ simgesine dokunacaksınız.

Hesap ayarları sayfasında “Uygulamalar” seçeneğini bulun ve hafifçe vurun. Akabinde, uygulamayı silmek için karşınıza çıkan onay kutusunu işaretleyin. Ardından son işlemi tamamlamak için ‘’kaldır’’ düğmesine dokunun.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz