Ana sayfa Teknoloji İnternet

Facebook Video Kalitesi Değiştirme

4547
0
Facebook video kalitesi
Facebook video kalitesi

YouTube’da, varsayılan video kalitesini ayarlamak için kullanabileceğiniz uzantılar veya eklentiler bulunur. Dolayısıyla, videoları otomatik olarak HD’ye yüklemek isterseniz, bunu yapmakta son derece özgürsünüz. Aynı işlemleri Facebook videoları için de yapmak isterseniz ne olur? Facebook Video Kalitesi Değiştirme olarak varsayılan olarak video kalitesini SD veya HD olarak da ayarlayabilir misiniz? Neyse ki, bu işlemleri yapmak mümkündür ve bir uygulamayı veya eklentiyi kullanmanız bile gerekmez.

Konuşma noktasında, bu yazı size bunun nasıl yapılacağına ilişkin adımları öğretecektir.

Facebook Video Kalitesi Değiştirme

Her şeyden önce, tarayıcınızda (örneğin, Chrome, Firefox) web sürümüne giriş yapmanız gerekir.

Başarıyla giriş yaptıktan sonra doğrudan Facebook ayarlar sayfanıza gitmek için burayı tıklayın. Alternatif olarak, Facebook’unuzun en üstteki gezinme çubuğunun sağ tarafındaki küçük oku tıklayın ve ardından “Ayarlar” bölümüne gidin.

Facebook Ayarları’na girdikten sonra, soldaki menüye gidin ve ardından “Videolar” ı tıklayın.

Facebook video kalitesi

“Video Ayarları” altında, “Video Varsayılan Kalitesi” ne gidin ve kaliteyi SD veya HD olarak ayarlayın. SD, standart video kalitesini, HD ise yüksek kaliteli veya yüksek çözünürlüklü video kalitesini ifade eder.

Yani temel olarak bu. Bir Facebook videosunu her tıkladığınızda ve oynattığınızda, otomatik olarak tercih ettiğiniz video kalitesinde yüklenir. Bu ayarın yalnızca doğrudan Facebook’a yüklenen videolar için geçerli olacağını ve YouTube ve Vimeo gibi diğer video sitelerinden paylaşılan videolara uygulanmadığını da bilmenizi isteriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz