Ana sayfa Teknoloji İnternet

Facebook Uygulamaları Kaldırma

2097
0
Facebook uygulamaları
Facebook uygulamaları

Facebook uygulamaları kaldırma işlemini favori uygulamalarınızı Facebook’a bağlayarak, sizin adınıza hesap güncellemelerine ek olarak hesap bilgilerinize erişmesine izin verdiklerini de biliyor muydunuz?

Tabi bu durum, kullandığınız uygulamalarının türüne göre de değişim göstermektedir. Öncelik olarak, Facebook hesabınızda yer alan ve kullanmaya başladığınız uygulamalara karşı her daim dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. İşe yarar bir uygulama kullandığınızı düşünebilirsiniz fakat o uygulamanın kötü amaçlı bir uygulama olduğunun farkında olamayabilirsiniz.

Bu makalemizde, Facebook platformundan istediğiniz uygulamayı nasıl kaldıracağınızı sizlere anlatacağız.

Facebook Uygulama Kaldırma

Facebook web üzerinde uygulama kaldırmak için ilk adımınız, hesabınızı açmak olacaktır. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, gizlilik kısayolu simgesinin yanında yer alan ‘’ok’’ işaretini tıklamalısınız. Akabinde, ‘’ayarlar’’ bölümüne gidecek ve bu bölümden ‘’uygulamalar’’ alanını seçeceksiniz.

Facebook uygulamaları

Uygulamalar alanında, Facebook hesabınızda aktif olan tüm uygulamaları görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçtikten sonra, uygulamanın yanında yer alan ‘’x’’ simgesine tıklayacaksınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra sizlerden onay almak için ufak bir pencere açılacaktır. Bu pencerede, uygulamayı kaldıracağınıza dair onayı verecek ve uygulamayı Facebook hesabınızdan kaldırmış olacaksınız.

Facebook Android’de Uygulama Kaldırma

Mobil uygulama için Facebook’ta oturum açın. Uygulamanın ana gezinti çubuğundaki menü düğmesine hafifçe vurun (üç yatay çizgiyle düğmeye bakın). Uygulamanın menü listesinde aşağı kaydırın. “Hesap Ayarları” için seçeneği bulun ve seçin.

Hesap ayarları bölümünde, ‘’uygulamalar’’ seçeneği yer alacaktır. Bu seçeneğe dokunarak uygulamalar sayfasına adım atacaksınız ve silmek istediğiniz uygulamanın üzerine gelerek, hafifçe dokunmalısınız. Sonrasında, uygulamanın ayar sayfasına yönlendirilecek ve sayfanın alt kısmında bulunan ‘’kaldır’’ simgesine dokunacaksınız.

Hesap ayarları sayfasında “Uygulamalar” seçeneğini bulun ve hafifçe vurun. Akabinde, uygulamayı silmek için karşınıza çıkan onay kutusunu işaretleyin. Ardından son işlemi tamamlamak için ‘’kaldır’’ düğmesine dokunun.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz