Ana sayfa Kadın Güzellik

Evde Yapabileceğiniz Yüz Bakım Maskeleri

5
0
yağlı-ciltler-için-yüz-bakım-maskesi
yağlı-ciltler-için-yüz-bakım-maskesi

Günümüzde birçok ürün pahalı hale gelmiştir. Bu ürünler arasında kozmetik ve yüz bakım ürünleri de yer almaktadır. Durum böyle olunca evde maske yapmak isteyen birçok insan araştırmaya koyulmuşlardır. Bu yazımızda evde yapabileceğiniz yüz bakım maskeleri ve tariflerini vereceğiz.

Yazımız içerisinde hem kuru ciltler için maske hem de yağlı ciltler için maske görebileceksiniz. Tariflerimizde mutlaka verilen ölçülere ve uygulama aralıklarına uymanız gerekmektedir. Sağlıklı bir cilt oluşturmak istiyorsanız, acele etmeden düzenli olarak hareket etmeniz gerekmektedir.

yağlı-ciltler-için-yüz-bakım-maskesi
yağlı-ciltler-için-yüz-bakım-maskesi

Evde Yapabileceğiniz Yüz Bakım Maskeleri

Evde bakım maskesi yapmak, daha güven verici olmaktadır. İçine koyulan şeyler, sizin tarafınızdan alınacağı için ürünün kalitesi sizin tarafınızdan belirlenecektir. Bu şekilde kozmetik ürünlerde bulunan kimyasallardan arınmış olacaksınız. Listemizde verdiğimiz tarifleri, kesinlikle belirtilen miktarda ve tarih aralıklarında kullanın. Aksi takdirde yüzünüzde birçok problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şimdi, hem ucuz hem de sağlıklı olan yüz bakım maskeleri nelerdir görelim.

Kuru Ciltler İçin Yüz Bakım Maskesi

Yazımızda birçok cilt tipine uygun maskeler paylaşacağız. İlk olarak kuru ciltler için maske tarifi ile başlamaya karar verdik. Kış aylarında olduğumuz için cildimiz normal mevsimlere göre daha fazla kurumaktadır. Bu sebeple ilk sırayı kuru ciltler için yüz bakım maskesi aldı.

cilt-bakım-maskesi
cilt-bakım-maskesi

Soğuk havalardan korunmak için bu maskeyi mutlaka uygulayın. Bu maske ile cilt sağlığınızı koruyacağınız gibi cildin nemlenmesini de sağlayabilirsiniz. Cildiniz nemleneceği ve sağlıklı olacağı için hem göz altı morluklarından hem de kırışıklıklardan kurtulmuş olacaksınız. Sivilce problem yaşayan kişiler, verdiğimiz tarife ek olarak limon ekleyebilirler. 1 Tatlı kaşığı limon suyu eklemeniz yeterli olacaktır.

Malzemeler: 1 Tatlı kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısı

Yumurta, kesinlikle akından ayrılmalıdır. Yumurta sarısı ve balı bir kaseye alın, iyice karıştırın. Karışımı hava almayacak şekilde kapatın ve 30 dakika bekleyin. Karışım, macun haline geldikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. Karışımı, yüzünüzde 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Yüzünüzü yıkayacağınız zaman ılık su kullanmanız ve masaj yaparak yıkamanız gerekmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Bakım Maskesi

Cildinde birçok sivilce bulunduran kişiler, genellikle yağlı ciltlere sahip kişilerdir. Bu tariff sayesinde cildinizdeki sivilce ve siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız. Maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

yüz-bakım-maskesi
yüz-bakım-maskesi

Malzemeler: 2 Tatlı kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurt

Bütün malzemeleri bir araya getirin ve karıştırın. Karışımda bulunan malzemelerden dolayı, karışım köpürecektir. Bu sebep ile karışımı biraz bekletin ve cildinize uygulayın. Karışımı yüzünüzde 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Soğuk sui le yıkamanızı öneririz. Maskeden sonra mutlaka nemlendirici bir krem kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz