Ana sayfa Kadın Saç Bakımı

Evde Yapabileceğiniz Saç Bakım Maskeleri

6
0
Evde Yapabileceğiniz Saç Bakım Maskeleri
Evde Yapabileceğiniz Saç Bakım Maskeleri

Evde saç bakımı yapmak, basit bir işlemdir. Hem bu iş için para vermek sıkılan hem de bakımını kendi yapmak isteyen kişiler için bu yazımızı hazırladık. Evde yapabileceğiniz saç bakım maskeleri, aşağıda liste şeklinde yer almaktadır.

Evde Yapabileceğiniz Saç Bakım Maskeleri

Maske tariflerine harfiyen uymanız ve uygulamanız gerekmektedir.

saç-bakım-maskeleri
saç-bakım-maskeleri

Saç Uzatan Saç Maskesi

Yazımızda birçok saç problemi için maske tarifi vereceğiz. Bu tariflerden biri de saç uzatan saç maskesi olacak. Vereceğimiz karışım sayesinde saçlarınızı hızlı şekilde uzatabileceksiniz. Hindistan cevizi yağı ve sarım ile bunu yapmanız mümkündür.

Ortalama 5 diş sarımsağı ezin ve üzerine Hindistan cevizi yağı ekleyin. Yağ, saçınıza yetecek kadar olmalıdır. Bu karşımı kaynatın ve daha sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saçınıza uygulayabilirsiniz. 10 günde bir kez kullanabilirsiniz.

Saç Çıkartan Bakım Maskesi

Herhangi bir kaba veya şişeye 3 yemek kaşığı jojoba yağı, 3 yemek kaşığı hint yağı, 2 yemek kaşığı nar tohumu ve 4 yemek kaşığı badem yağı ekleyin. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı saçınızın her yerinde ve özellikle köklerine sürün. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu bakım maskesi, etkisini görtermesi için saçınızda 30 dakika beklemelidir.

Saç Dökülmesini Azaltan Maske

Etkisi birçok kiş tarafından kanıtlanmış ve işe yara bir maskedir. 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı hint yağı ve 1 adet yumurta, bu maske için yeterlidir. Bütün malzemeleri bir kaba alın ve iyice karıştırın. Karışımı dinlenmesi için birkaç saat bekletin. Daha sonra saç köklerine iyice sürün ve saç uçlarına kadar gelin. Karışımı ılık su ile yıkamanız gerekmektedir, sıcak su ile yıkarsanız yumurta saçınıza yapışabilir. Karışım, ortalama 30 dakika saçınızda durmalıdır. Maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde saç dökülmesinin azaldığını göreceksiniz.

saç-bakımı
saç-bakımı
Saçı Düzleştiren Maske

Saç maskelerin vazgeçilmezlerinden biri Hindistan cevizi yağıdır. Bu tarifimizde de Hindistan cevizi yağı yerine direkt olarak Hindistan cevizi kullanacağız. Hindistan cevizinin içinde bulunan sütü bir kaba dökmeniz gerekmektedir. Bu karşımın üzerine 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin ve karşımı buzdolabına koyun. Buzdolabında birkaç saat bekleyen karışım, krem haline alacaktır. Ortaya çıkan bu kremi saçınıza uygulayın ve ortalama 1 saat saçınızda bekletin. Ilık su ile saçınızı yıkayın ve saçınızın düzleştiğini gözlemleyin.

Kuru Saç Maskesi

Pek fazla bilinmeyen maskedir. Zeytinyağı, hardal tozu ve nemlendiric krem, malzemelerimizdir. 2 Çay kaşığı hardal tozunu kaba ekleyin. Ilık su ekleyerek, hardal tozunun yumuşamasını sağlayın. Bu karışıma 1 yemek kaşığı nemlendirici krem ve 3 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karşımı saçınıza uygularken masaj yapın ve ortalama 45 dakika saçınızda bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışım, haftalık kullanım için uygun değildir. 2 haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz