Ana sayfa Yaşam Kadın

Evde Temizliği Kolaylaştıracak Pratik Fikirler

219
0
Ev Temizliğinde Pratik Çözümler

Ev için temizlik oldukça mühim bir konudur. Ev temizliği için bazı pratik fikirler bulunmaktadır. Bu pratik fikirler yardımıyla, ev temizliği kolaylaştırılabilmektedir. Peki, evde temizliği kolaylaştıracak pratik fikirler hangileridir?

Tahtalarınız İçin Sirke Kullanabilirsiniz

Evinizi Sirke İle Temizleyebilirsiniz

Yer tahtalarının silinmesi, ev temizliğinin önemli bir ayrıntısıdır. Yerler, çoğunlukla vileda yardımı ile temizlenmektedir. Yerdeki küçük lekelerin temizlenmesi ise zordur. Ancak, temizlik için doldurduğunuz suya, bir miktar sirke ilave edildiğinde, çok daha kolay olacaktır. Tahtalarınız için sirke kullanarak, yerlerin silinmesini kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Duvar Kağıtları İçin Silgi Kullanabilirsiniz

Duvar Kağıtlarınızı Silgi ile Temizleyebilirsiniz

Duvar kağıtları, deterjan ile temizlenmeye çalışılmamalıdır. Sadece, bir silgi yardımıyla, duvar kağıtlarınızı tertemiz edebilirsiniz. Duvar kağıtları için silgi kullanmak, evde temizliği kolaylaştıracak pratik fikirler arasındadır.

 

Evinizin Güzel Kokması İçin Parfüm Kullanabilirsiniz

Eviniz Güzel Koksun

Evinizin, uzun süre güzel kokmasını isterseniz, temizlik için hazırladığınız suya sadece birkaç damla parfüm sıkmanız yeterli olacaktır. Böylelikle, eviniz mis gibi kokacaktır.

Kahve Lekesi İçin Gliserin Kullanabilirsiniz

Kahve Lekesi İçin Gliserin Kullanımı

Kahve lekesi, halıda, koltukta veya giysilerde oldukça kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Ancak, temizliğinin aslında çok kolay olduğu bilinmelidir. Bu durumda, ilk önce leke soğuk su ile ıslatılmalıdır. Ardından, birkaç damla gliserin damlatılmalıdır. Bu şekilde, kahve lekesi kolaylıkla çıkacaktır. Bu, evde temizliği kolaylaştıracak pratik fikirler arasında olup, oldukça işe yarar bir yöntemdir.

Çekmece Temizliği

Çekmeceler Nasıl Temizlenmeli

Çekmecelerinizi, içersini boşaltmadan temizlemek istiyorsanız, ince çoraplardan faydalanabilirsiniz. Elektrikli süpürgenizin ucuna bir ince çorap geçirdiğinizde, tozları temizlemek kolay olacaktır.

 

Beyaz Tül Perdeleri Beyazlatmak İçin Şeker Kullanabilirsiniz

Tül Perde Nasıl Temizlenir

Beyaz tül perdelerinizin, zamanla, ya da lekelerle rengi değişmiş olabilir. Ancak, onları yıkarken, yıkama suyunun içerisine sadece iki kaşık şeker ekleyerek, tül perdelerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz