Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Ev Şeklinde Çocuk Yatakları

1119
0

Son dönemde oldukça göze çarpan ev şeklinde çocuk yatakları yeniliği özellikle de çocukların oldukça ilgisini çekmekte. Dekorasyona önem veren ebeveynler ve özellikle de annelerin tercihi olan ev şeklinde çocuk yatakları ile artık çocuklar hayal âleminde uykuya dalabilecek.

Beşikten ve anne yanından ayrılıp artık bir birey olduğunu hisseden çocuklar için tasarlanmış bu tasarım oldukça ilgi çekmekte. Sosyal medyada da sunum ve dekorasyon sever annelerin olmazsa olmazı haline gelmiş olan ev şeklinde çocuk yatağı modeli dekorasyon dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Bakıldığı zaman oldukça az malzeme ile hazırlansa da barındırdığı dünya oldukça farklı. Adeta çocukların ev içerisinde kendi evi oluyor. Tarzı, renkleri ve kapladığı alan olarak oldukça göz alıcı bir tasarıma sahip…

Renk Renk Çocuk Odası Dekorasyonu

Genel bir kanı olan erkek çocuğa mavi, kız çocuğa pembe konsepti yine bu mobilya dekorasyonunda da geçerli. Fakat bakıldığında rengârenk odalar artık çocukların daha çok ilgisini çektiği için anne babalar çocukların tercihlerine göre ev şeklinde çocuk odalarını boyatıyor.

Boyanması oldukça kolay olduğu için zaman içerisinde çocukların şekillenen zevk ve renk tercihlerine göre boyamak oldukça kolay. Ayrıca çocuklar ile birlikte boyamak da oldukça zevkli ve eğlenceli olmakta… Bu sayede hem odanın rengi değişiyor hem de çocuklar kendi tercihlerini odalarına yansıtabiliyorlar. Kendileri boyayarak aynı zamanda da oldukça farklı fikirleri anne babalar ile paylaşabiliyorlar.

Oda İçerisinde Oda…

Oda içerisinde oda diye tanımlanan bu ev şeklinde çocuk yatakları mobilyalar ile çocuklar odalarında oynarken hiç sıkılmayacak. Aksine oldukça eğlenceli vakit geçirecek ve arkadaşlarını kendi evinde ağırlamanın mutluluğunu yaşayacaklar.

Ev şeklinde yatak modelleri 2016 yılına damgasını vuruyor. Çocukların oldukça ilgisini çeken bu oda tasarımı sayesinde hala ebeveynlerin yanında uyumak isteyen çocuklar koşarak odalarında yatmak isteyecekler.

Ev Şeklinde Yatak Süslemeleri

Genel olarak çatı kısmında dolandırılan renkli toplar, ışıklandırmalar, süsler ve oyuncaklar çocukların oldukça ilgisini çekiyor. Adeta yılbaşı ağacı gibi süslenen yataklar çocukların oldukça ilgisini çekiyor ve onları izlerken adeta hayal âlemine dalarak aynı zamanda da uykuya dalmasını sağlıyor.

Ev şeklinde yatak süslemeleri çocukların tercihlerine göre zaman içerisinde şekilleniyor. Bazen en sevdikleri oyuncakları yataklarının çatısına asarak izleyerek uyumak hoşlarına giderken bazen de sevimli kahramanların yataklarında olması daha çok hoşlarına gidebiliyor.

Bu nedenle de çocukların zevk ve tercihlerine göre bırakılarak süsleme yapılması daha güzel olacaktır.

Dekoratif Işıklandırma Sistemleri

Işıklandırma sistemi de yine aynı şekilde çatısına kablolar ile geçirilen lambalar yardımı ile yapılabilmektedir. Böylelikle gece lambası kullanmak yerine adeta gökyüzündeki yıldızları hatırlatan bu tasarım kullanılabilmektedir. Çocuklar renkli dünyalarını odalarında kullanabiliyor ve zevkle odalarında kalabiliyorlar. Mobilyaların çocuk psikolojisi üzerinde oldukça büyük etkisi bulunmaktadır.

Ev şeklinde çocuk odaları da bu nedenle olumlu yönde etkilemektedir. Ferah ve temiz odalar çocukları oldukça mutlu etkilemekte ve buna göre de daha güzel vakit geçirebilmektedirler.

Ev Şeklinde Yatak Fiyatları

Günümüz modern mobilya anlayışına göre çocuk odaları oldukça pahalıdır. Adeta bir ebeveyn yatak odası fiyatlarını bulan çocuk odası fiyatları cep yakmaktadır. Büyük yatak başlıkları, fonksiyonlu yataklar, büyük ve çok yer kaplayan mobilyalar yerine, oldukça ferah duran ev şeklinde yataklar hem daha uygun fiyatlara sahiptir hem de daha modern bir tasarımdır.

Ev şeklinde yatak fiyatları hem cebe uygun hem de zevke uygun bir tasarıma sahiptir. Eğer sizler de evlerinizde çocuk odalarınızı şenlendirmek istiyorsanız mobilyacıları evinize çağırarak odanın ölçüsüne göre yatak yaptırabilirsiniz. Bu sayede yer konusunda da sıkıntı yaşamamış olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz