Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Etamin Dekorasyon Önerileri

1317
0
eviniz için nostaljik bir dekorasyon fikri: Etamin

Dekorasyon konusunda artık geçişe dönüş oldukça popüler bir hal aldı diyebiliriz. Eskitme olan her şey bu yıla damgasını vurdu. Özellikle de etamin diğer bir adı ile kanaviçe evleri süslemeye devam ediyor.

Kanaviçe dekorasyon önerilerine bakıldığında ne kadar popüler olduğunu görmek mümkün… Kullanım alanları da oldukça fazla olmakla beraber dekorasyon dünyasının vazgeçilmezleri haline geldi.

Etamin kapı süsü

Etamin eskiden seccade, havlu gibi alanlarda kullanılan el emeği göz nuru bir el sanatı iken artık dekorasyon dünyasında özellikle de sunum konusunda büyük bir fark yarattı. Yeni evli gelinlerin evini süsleyen etaminler değişik alanlarda kullanılarak yeni bir boyuta ve modernliğe taşındı.

Etamin Bebek Doğum Panosu 

Artık bebeklerin odası son trendlere göre süslenmekte… Bilinen ve sıradan olan süslemeler göz ardı edilip, modern süslemelere evet deniliyor. Özellikle de etamin yıllar sonra canlanıp bebeklerin odasına giren muhteşem bir tasarım haline geliyor. Etamin bebek doğum panoları oldukça dikkat çeken bir dekorasyon malzemesi haline geldi.

Özellikle de yeni doğan bebeklerin boy, kilo, doğum tarihi, isim gibi bilgilerinin yer aldığı bu panolar oldukça şık ve modern bir görünümün yanı sıra sevimli bir görünüm de katıyor. Yıllar boyu saklanacak olan bu panolar genel olarak instagram ve sosyal medya aracılığı ile satılıyor.

Kişiye Özel Kanaviçe Tablolar

Kişiye özel olarak tasarlanan kanaviçe bebek doğum tabloları fiyatları da oldukça uygun… Bebeklerin odasının renklerine göre yapılabileceği gibi aynı zamanda da çeşitli bebek figürleri, hayvanlar ve çiçekler ile bezenebilmekte… Bu sayede çocuklara unutamayacakları bir hatıra bırakmak da mümkün… Bebek odasını gezenlerin hayran kaldığı bu etamin fikrine bütün anneler evet diyor ve oda dekorasyonu için seve seve kullanıyor.

Çerçeve İçine Etamin Modelleri

Çerçeveli etamin örneği

Artık kanaviçeler ev dekorasyonunda başrolde oynuyor. Bu nedenle de bir evde olmazsa olmaz olan çerçevelerin içleri de resim yerine etamin örnekleri ile doluyor. Bu sayede evin renkleri ve dekorasyonuna uygun etamin çerçeve modelleri yapabilmek de mümkün hale geliyor.

Resimlerin kaldırılıp bütün çerçeveleri etamin ile süslemek bayanların oldukça sevdiği bir hobi haline geldi. Kimisi ailesinin baş harfleri ile dekorasyon örnekleri yaparken kimisi de çiçek motifleri ile çerçevelerini süslüyor.

Böylece dekorasyon konusunda yeni bir kapı sonuna kadar açılmış oluyor. Sadece duvara asmak yerine ufak çerçeveler ile süsleyerek sehpalara da konulabiliyor ve bu haliyle de oldukça seviliyor.

Kanaviçe Yastıkların Nostaljisi

Kanaviçe yastık

Artık evlerde kanaviçeler koltukları, yatakları süslemeye devam ediyor. Geleneksel el sanatlarından olan etamin örneklerinden biri olan yastık süsleme özellikle de bayanlar tarafından çok tercih ediliyor.

Sosyal medyada fenomen olan bayanların evlerinin fotoğrafları etamin yastık modelleri sayesinde beğeni rekorları kırıyor. Genel olarak internet üzerinden satın alınabileceği gibi aynı zamanda marifetli bayanlar tarafından da kendileri yapabiliyorlar. Böylelikle kendi zevklerine göre tasarladıkları etamin yastıklar ile evlerinde farklı köşeler elde edebiliyorlar.

Artık kırlentler vintage bir görünüm elde edebiliyor ve evin havasına uyum sağlayabiliyor. Aynı şekilde bebek odalarında da yine bebek figürleri ile bezenmiş kanaviçe yastıklar oldukça trend gösteriyor.

Etamin Örnekleri İle Kapı Süsleri

Gelen misafirler artık kapılarda kanaviçe örnekleri ile bezenmiş olan kapı süslerini görüyor ve oldukça hoş bir görünüm ile karşılanmış oluyorlar.

Bunun yanı sıra çeşitli duaların işlendiği kanaviçeler ile yapılan kapı süsleri de oldukça göz alıcı bir şekilde kapılardaki yerlerini alıyor. Bu sayede hem siz hem de gelen misafirleriniz görsellik açısından göze hoş gelen bu kanaviçe dekorasyon örnekleri ile gülümseyebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz