Ana sayfa Kadın Güzellik

Estetik Dolgu Uygulamaları

168
0
Estetik dolgu uygulaması nasıl yapılır

Ciltte zamanla pek çok değişiklik meydana gelebilmektedir. Ciltte meydana gelen en önemli değişikliklerin başında yağ dokusunun azalması ve cilde nem ve gerginlik sağlayan maddelerin zamanla kaybolması gelmektedir. Yaşanan bu olaylar sonucunda ciltte hacim kaybı meydana gelmektedir. Ayrıca ciltte kırışıklık problemleri, çökme, sarkma ve dudaklarda incelme sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Estetik dolgu uygulamaları sayesinde ciltteki ince ve derin kırışıklıklar giderilebilmektedir. Estetik dolgu uygulaması sonrasında ciltte meydana gelen hacim kaybı ve çukurlar yok edilmekte ve cilt eski sağlıklı günlerine kavuşmaktadır.

Estetik dolgu uygulamaları cilt altına uygulanan özel enjeksiyon tedavisi olduğu için kısa sürede cildin eski sağlığına kavuşmasını sağlar.

Estetik Dolgu Uygulamaları Hangi Bölgelere Yapılabilmektedir?

Estetik dolgu uygulamaları burun kenarında yer alan kırışıklıklar, ağız kenarında ortaya çıkan sarkmalar, elmacık kemiğinin dolgunlaştırılması için kullanılan bir yöntemdir.

Birçok kişi ince dudakları nedeniyle şikayet etmektedir. İnce dudakları dolgunlaştırmaya yarayan estetik dolgu uygulaması yaşla birlikte incelen dudakların kalınlaştırılmasında da önemli bir yere sahiptir. Dudakları kalınlaştırmak için kullanılan dolgu yöntemi dudak içine uygulanmaktadır.

Dolgu uygulaması mimik nedeniyle meydana gelen kaş arası ve alın çizgilerinde de etkin olarak kullanılan bir uygulamadır. Göz altı çukurlarında estetik dolgu uygulaması çok tercih edilmektedir.

Estetik Dolgu Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

dolgu uygulaması öncesi ve sonrası

Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları hem kısa sürer hem de ağrısız bir işlemdir. Estetik dolgu yapılmadan önce işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülmektedir.

Dolgu yaptırmak isteyen kişinin yüz ve cilt yapısı incelendikten sonra hangi dolgu malzemesinin kullanılacağına karar verilir.  Estetik dolgu uygulaması öncesi fotoğraflama yapılarak kişilerin önceki ve sonraki halleri arasındaki fark tespit edilir.

Dolgu uygulaması için özel ince iğne ucu kullanılmaktadır. Dolgunun enjeksiyon işlemi sonlandıktan sonra morluk meydana gelmemesi için özel kremler kullanılmaktadır. Estetik dolgu uygulamaları 6 ay ile 1 yıl arasında tekrarlanabilmektedir.

Estetik Dolgu Maddelerinin Etkinlik Süresi Ne Kadardır?

Estetik dolgu maddelerinin etkinlik süresi dolgu yapılan alana ve dolgu maddesine göre farklılık göstermektedir.

Dudaklara uygulanan dolgu maddesi 4-8 ay etkin iken, dudakları belirginleştirmek için kullanılan dolgu maddeleri 12-18 ay etkin olarak kullanılabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz