Ana sayfa Yaşam

Erkeklerde Meme Estetiği

230
0

Estetik cerrahi ve güzel görünme denince akla hemen kadınlar geliyor ama bazen erkekler de estetik yaptırmaya ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle son yıllarda erkeklerde sarkık memelere çözüm oldukça yaygınlaşan bir konu oldu. İlk anda birbirine yakın konular görülmese bile erkekler de artık göğüslerinden yana şikayetlerini dile getiriyorlar. Peki, ne oldu da bu konu gündeme geldi?

Hormonların Etkileri Görülmeye Başlandı

Temelde genetik özelliklere bağlansa bile erkek göğüs sarkması nedenleri arasında  hormonlar ve kullanılan bazı ilaçlar başka geliyor. Yağ fazlalıkları, beze oluşumları ya da iki faktörün bir arada görülmesi gibi durumlar sonuç olarak yaşanıyor. Artan obezite başka bir etken. Hatta tek taraflı meme büyümesine bile erkeklerde rastlanıyor. İnsan vücudunda hem kadınlık hem erkeklik hormonları var ama bunlar cinsiyete göre bir dengeye sahipler. Yaş ilerledikçe kendi cinsiyet hormonlarının azalması, kadınlık hormonunun bir miktar fazlalaşması, bunun sonucunda erkeklerde göğüslerin büyümesi olayın biyolojik nedenleri arasında sayılabilir.

Risk Payı Var

Bu gibi durumlarda sorunu estetik cerrahi çözüyor. Erkeklerde göğüs sarkmaları nasıl düzeltilir sorusunun cevabı olan jinekomasti yapılacak işlemin durumuna göre 20 dakika ile 60 dakika arasında değişen ve genel anestezi altında yapılan bir ameliyat çeşidi. Eğer yağ alımı söz konusuysa liposuction ile beraber uygulanıyor. Hasta bir gece hastanede kalıyor. Bu oluşabilecek durumlara karşı alınan bir tedbir. Çünkü bu operasyonlarda kanamalar, pıhtı oluşumları, göğüslerde his değişimi ve sıvı birikmesi karşılaşılan riskler arasında.

Kimler Ameliyat Olabilir?

Jinekomasti göğüs sarkması olan her erkeğe eğer ergenlik devresine girmişse uygulanabiliyor. Spor yardımıyla göğüsleri küçültmek bu sorunda çok az etkili. Konuyla ilgili akla gelen sorular arasında olayın tekrarlanması da var. Eğer sıklıkla kilo alınıp veriliyorsa olayın yenileme olasılığı mevcut. Erkeklerde göğüs sarkması ciddi olarak ele alınması gereken bir konu. Bu yüzden erkeklerde göğüs sarkması ameliyatı fiyatları ikincil derecede düşünülecek bir konu olmalı. Ama daha da önemlisi artık sağlıklı ve doğal beslenmenin insan sağlığı için gerekli olduğunu ispat etmesidir. Doğal olandan uzaklaştıkça anormalleşiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz