Ana sayfa Pratik Bilgiler Ek İş Fikirleri

Erkekler İçin Ek İş Fikirleri

9
0
boya-badana-işi
boya-badana-işi

Erkekler, kadınlardan daha çok ek iş yapmaktadırlar. Toplumumuzda halen ailenin birçok sorumluluğu erkeğe kaldığı için erkekler bu konuda daha önde gelmektedir. Kadınların yapabileceği işler bulunduğu gibi erkeklerin de yapabileceği işler vardır. Erkekler için ek iş fikirleri nelerdir sorusunun yanıtı yazımızda yer almaktadır.

Erkekler İçin Ek İş Fikirleri

Listemizde yer alan işler, erkekler tarafında yapılabildiği gibi kadınlar tarafından da yapılabilir.

Film ve Dizi Çevirisi Yapmak

Herhangi bir yabancı dil biliyorsanız, çeviri yapmak sizin için çok kolay olacaktır. Bu şekilde yüksek gelir elde etmeniz mümkündür. Ayrıca kaliteli çeviriler yaparak, Netflix gibi platformlarda iş bulabilirsiniz. Bu işi yapmak için film ve dizi sitelerine mail atabilir veya internet sitelerine ilan oluşturabilirsiniz. Ayrıca basit bir montaj programı da öğrenirseniz, altyazıyı kendiniz eklersiniz ve daha çok para kazanırsınız. Günde 1 adet film çevirisi yapabilirsiniz, bu şekilde aylık ortalama 2.000 TL gelir elde etmeniz mümkündür.

erkeklerin-yapabileceği-ek-işler
erkeklerin-yapabileceği-ek-işler

Taksici Olmak

Erkeklerin yaptığı ek işlerden en popüler olanıdır. Zaman sıkıntısı olmadığı için istediğiniz saatte çalışabilirsiniz. İlk olarak çalışabileceğiniz taksi durağı ve sizin istediğiniz saatlerde müsait olan taksi bulmanız gerekmektedir. Taksi’nin aylık plaka ve durak parası gibi masraflarını düşünce, geri kalan gelir sizin olacaktır. Bu işi ek iş olarak yapacağınız için geliriniz fazla olmayacaktır fakat ortalama 1.500 TL kazanmanız mümkündür.

Boya veya Badana Yapmak

Erkeklerin elinin daha yatkın olduğu işlerden biridir. Bu işi çevrenizde yaparak başlayabilirsiniz. Biro da ve tüm ev boyama hizmeti için ücret belirlemeniz gerekmektedir. Boya ücreti, evi boyatan kiş tarafından karşılanmaktadır. Bu işi yapan kişiler, odanın büyüklüğüne göre ücret vermektedir. Ortalama büyüklükte normal bir oda için 100-150 TL aralığında boyama ücret istenmektedir. Bu işte iyiseniz, direkt olarak 150 TL ücret isteyebilirsiniz. Daha önce boyama yapmadıysanız, 100 TL gibi ücretler ile başlayıp daha sonra ücreti yükseltebilirsiniz.

bahçe-işi
bahçe-işi

Bahçe İşi Yapmak

Gelir elde edebileceğiniz ve rahatlayacağını bir iştir. Bu iş ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bahçe işi geniş bir konudur. Küçüp çaplı olarak fidan yetiştiriciliği, tohum üretimi veya meyve/sebze yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Bu iş ile uğraşmak için küçük balkon yeterli olacaktır fakat kırsal kesimdeyseniz ve bahçeniz varsa, mutlaka daha çok gelir elde edebilirsiniz. İlk olarak küçük bir yatırım ile başlayabilirsiniz veya kendi içinde tohumunu barındıran meyve/sebze üretimi yapabilirsiniz, bu şekilde maliyetiniz olmayacaktır. İlerleyen zamanlarda gübre için harcama yapmanız gerekecektir. Gübre için verdiğiniz parayı daha sonra geri alabilirsiniz. Gübre, hasadı arttıracağı için bu durumda yine karlı olan siz olacaksınız. Her gün düzenli olarak bakım yapmanız ve su vermeniz durumunda, bu işten çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca mutfak masraflarınız da bu iş ile azalatacaktır. Uygun iklim şartları altında birçok sebze veya meyve yetiştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz