Ana sayfa Yaşam Kültür

En İyi Korku Gerilim Filmleri

1389
0
korku filmleri

En iyi korku gerilim filmleri nelerdir bu sayfada bu filmleri listeleyeceğiz, izlemeniz gereken ve izlerken pişman olmayacağınız en iyi korku gerilim filmleri.

Evde yalnız kalınca ne yapılır? Tabii ki korku filmi izlemek seçeneklerden birisi ancak seçim yapmak konusunda zorlanıyorsanız en iyi korku gerilim filmleri başlığımız tam size göre.

Gelmiş geçmiş en iyi korku-gerilim türündeki filmlerin en iyileri ile başlayalım.

Benim her zaman bir numaralı favorim mezarına tüküreceğim serisidir, inanılmaz bir koku-gerilim serüveni ve soluksuz izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

1-I Spit On Your Grave (Mezarına Tüküreceğim)

Hayata sıkı sıkıya bağlı ve hayattan keyif alan son derece naif ve sevecen bir kadının damarına basıldığı ve hayatını karartacak davranışlarda bulunulduğu zaman neler yapabileceğini anlatan çok iyi bir film. 1. serisini izlediğinizde 2. serisini izlemek için sabırsızlanacaksınız.

2-The Exorcist (Şeytan )

Tuhaf davranışlar sergileyen kızın durumuna doktorlar teşhis koyamaz ve bir rahipten yardım istenir. Küçük kız odasındaki arkadaşlarının boynunu kırıp camdan aşağı atması bardağı taşıran son nokta olur ve kızın etrafındaki pek çok kişi tedirginlikle olanları izlemektedir.

3-The Exorcism of Emily Rose (Şeytan Çapması)

Genç bir kız olan Emily Rose, üniversiteye gitmek için evinden ayrıldığında kendisini hiç hoş olmayan şeyler beklemektedir. Her bir anı heyecan ve korku dolu olan filmde genel olarak genç bir kızın başına musallat olan şeytanı çıkarmak için kiliseden yardım istenir.

4-Musallat

İki genç birbirini çok sevmekte ve hayatları gayet güzel giderken evlilik kararı aldıklarında başlarına birtakım şeyler musallat olacaktır ve işler değişecektir, iki gencin yaşamına dair pek çok olayı anlatan bu film en iyi Türk korku gerilim filmleri arasındadır.

5-Korku Seansı

Doğa olaylarını ve paranormal olayları inceleyen bir çift bir gün karşılaştıkları farklı bir olayın içinden çıkamaz bir hale girerler. Bir çiftlik evinde geçen olayı çözmek için çift gecelerini gündüzlerine katarlar ve hayatları darmadağın olmuştur. İçinde bulundukları şeyin şeytanın kucağı olduğunu fark ettiklerinde ise herşey çok geç olmuştur.

6-Deranged

Bir annenin oğlunu yanlış yönlendirmeler ve çok sert şekilde yetiştirmesi sonucu ortaya psikolojik bozuklukları olan bir birey çıkmıştır. Annesinden başka kimse ile anlaşamayan ve antisosyal bir yapıya sahip olan adam annesinin ölümünden sonra iyice yanlızlık duygusuna kapılır ve annesini mezarından çıkartarak evinde saklamaya başlar bu ve bunun gibi pek çok korku-gerilim sahnelerinin hakim olduğu güzel bir film.

7-Tepenin Gözleri

Yeni evlerine taşınan bir aileyi konu alan film uzun süredir arzu edilen ve sonunda mutlu sona ulaşıp beklenilen eve ulaşan aileyi hiç tatlı olmayan süprizler beklemektedir. Evde kötü ve ters giden olaylar neticesinde şeytan çıkarma ayini başlayacaktır.

8-Kurt Kapanı (Wolf Creek)

Üç üniversite arkadaşı tatil için yola çıkarlar, ancak bir gün arabalarının çalışmadığı gören gençler etrafta kimsenin olmadığını ve geniş arazide tek başlarına olduklarını fark ederler. Ardından bir adamın onlara yardım elini uzattığını düşünmeleri ile biraz olsun rahatlasalar da gerçeği anladıklarında olayların hiç de öyle olmadığını anlayacaklardır.

9-The Texas Chain Saw Massacre (Teksas Katliamı)

İki kardeş büyükbabasının Texas daki mezarının soyguncular tarafından açıldığı haberini alınca hemen yola çıkar yolda arabaya aldıkları otostopçu ilk başlarda normal bir profil sergilese de saatler ilerlediğinde hiçde öyle olmadıklarını fark edecektir.

10-Denizin Dişleri

Küçük bir tatil adasında yaşanan köpekbalığı faciası basına yansıtılmaz ve ilgili yerel yönetim de bu konuda gevşek davranır ve olayların üstü kapatılır, ancak en son yaşanan köpekbalığının bir çocuğu öldürmesi haberi hızlıca yayılır ve olaylar gelişir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz