Ana sayfa Gündem Spor

En İyi Kayak Merkezleri (Türkiye)

6
0
kayak-yapmak
kayak-yapmak

Kış aylarıyla birçok kişi kayak merkezlerini ziyaret etmeye başladı. Durum böyle olunca güzel tatil geçirmek isteyen herkes, en iyi kayak merkezleri hangileridir sorusunu sormaya başladı. Bu yazımızda ülkemizde yer alan birçok kayak merkezine yer vereceğiz. Listemizde yer alan kayak merkezlerinden herhangi birini seçerek, güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

En İyi Kayak Merkezleri

Kayak merkezleri birçok kriter göz önünde bulundurularak listemize eklenmiştir. Yazımızdan sonra kararsız kaldığınız merkezler ile görüşebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

en-iyi-kayak-merkezleri
en-iyi-kayak-merkezleri

Palandöken Kayak Merkezi

Doğu Anadolu’da yer alan en iyi kayak merkezlerinden biri olan Palandöken, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu merkeze yabancı turistler de çok ilgi göstermektedir. Slalom için oldukça uygun olan kayak merkezi, 120 metre’ye kadar ulaşan kar kalınlığı sebebiyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Ayrıca bu merkezde hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için farklı alan bulunmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi

Birçok pist tipine ev sahipliği yapan Kartepe, İstanbul’a yakın olduğu için çok fazla ziyaret edilmektedir. Kar kalınlığı ortalama 4 metre’ye kadar çıkmakta ve bu da kayak için yeterli olmaktadır. Bu merkezde sezon kasım ayında açılmakta ve mart ayına kadar devam etmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi

23 pistin bulunduğu Kartalkaya, Türkiye’nin en popüler kayak merkezler arasında yer almaktadır. Her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan merkez, herkes için uygundur. Snowboard, ATV ve kayak koşusu gibi birçok aktivitenin bulunduğu Kartalkaya, Bolu’ya sadece 50 km uzaklıktadır.

Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye’nin en meşhur ve en yoğun kayak merkezidir. Burada sunulan hizmet, gerçekten çok profesyoneldir. Kayak merkezinden ziyade bir şehir haline gelen Uludağ, 2 farklı bölüme ayrılmaktadır. Bu bölgelerde farklı oteller ve kayak pistleri bulunmaktadır. Özellike sömstr döneminde birçok kişi tarafından ziyaret edilen merkez, partiler ve konserler sayesinde de ziyaretçi çekmektedir. Dediğimiz gibi kayak merkezinden ziyade şehire dönüşen bu merkez, her şeyi bulabileceğiniz profesyonel kayak merkezidir.

kayak merkezleri
kayak merkezleri

Erciyes Kayak Merkezi

Profesyonel olan kişiler için daha uygun olan Erciyes Kayak Merkezi, zorlu şartları yüzünden herkesin gidemeği bir kayak merkezidir. Kayseri’de bulunan kayak merkezine her yıl binlerce yabancı turist gelmektedir. Zorlu pistler bulunduğu için amatör kayakçılar için uygun değildir.

Elmadağ Kayak Merkezi

En iyi kayak merkezleri arasında yer alan Elmadağ Kayak Merkezi, Ankara ve çevresinden çokça ziyaretçi ağırlamaktadır. Hem profesyonel hem de amatörler için uygun bir kayak merkezidir. Kar’ın erimesine karşı, yapay kar makileri de bulunmaktadır. Anlayacağınız, bu merkezde uzun dönem kayak hizmeti için şartlar sağlanmaktadır. Ankara’ya çok yakın olan merkez, birçok aktivite ile de dikkat çekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz