Ana sayfa İnternet Güvenlik

En Güvenilir Antivirüs Programları

10
0
en güvenilir antivirüs programları
en güvenilir antivirüs programları

Son zamanlarda yayılan fidye yazılımlarından sonra antivirus programlarının önemi arttı. Zararlı yazılımlardan uzak durmak için en güvenilir antivirüs programları nelerdir sorusuna sizin için yanıt vereceğiz.

En Güvenilir Antivirüs Programları

Ücretli birçok antivirüs programı bulunmaktadır fakat bu yazımızda sizlere hem ücretsiz hem de en iyi antivirüs programları hangileriyse onları sunacağız. Programların özelliklerini karşılaştırıp seçmek size kalmıştır.

Avira

En çok bilinen antivirüs programlarından biri olan Avira, hem ücretli hem de ücretsiz olarak sunulmaktadır. En önemli özelliği; diğer antivirüs programları gibi bilgisayarı yavaşlatmamasıdır. Birçok güvenlik testinden geçtiği için güvenilir olarak kabul edilen program, efektif ve kolay bir arayüz sunmaktadır. Türkçe dil desteğinin bulunması, programın bir diğer artısıdır. Androd, iOS, Windows ve Mac için sürümleri bulunmaktadır. E-posta koruması, VPN, fidye yazılım koruması, tarayıcı güvenliği dahil birçok özellik, ücretsiz sürümde  yer almaktadır.

avast antivirüs programı
En Güvenilir Antivirüs Programları

Avast

Avast antivirüs programı, en kaliteli programlardan biridir. Şifre yönetimi, oyun modu, internet koruması, e-posta güvenliği gibi birçok konuda ücretsiz olarak destek veren program, Türkçe dil desteğini barındırmaktadır. Bilgisayarın yavaşlamamasına karşı tasarlanan program, bu özelliğini de kullanınca belli etmektedir.

Bitdefender

Çok fazle ekstra özelliği olmayan Bitdefender antivirüs programı, temel kullanım için yeterlidir. En güzel özelliklerinden biri; performansı düşük olan bilgisayarlarda bile çalışmasıdır.

AVG

AVG antivirüs programı, ülkemizde pek yaygın olarak kullanılmamaktadır fakat birçok antivirüs programına göre daha kalitelidir. Ücretsiz şekilde sunulmakta ve düşük sistemlerde bile çalışmaktadır. Ayrıca bilgisayarınızda zarar görmüş bir dosya mevcut ise, bu program sayesinde bu dosyaları da görme fırsatınız bulunmaktadır. E-posta güvenliği, genel güvenlik ve az CPU harcamasıyla ön plana çıkmaktadır.

kaspersky antivirüs programı
kaspersky antivirüs programı
Kaspersky

Dünya genelinde birçok kullanıcıya hizmet veren program, hem ücretli hem de ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kaspersky antivirüs programı, kolay ve şık arayüzü ile ön plana çıkmaktadır. Fidye yazılımlara karşı güvenlik koruması, alışveriş güvenliği, e-posta koruması ve internet koruması özellikleri sayesinde birçok kullanıcıya hitap etmektedir. Türkçe dil desteği bulunmakta ve çok fazla CPU harcamamaktadır.

HiJack

Bu program çok fazla bilinmemekte ve sadece uzmanlara hitap etmektedir. HiJack antivirüs programı sayesinde bilgisayarınız detaylı şekilde problemlerini görebilirsiniz. Yanlış kararlar vermemeniz adına, uzman olmayan kişiler tarafından kullanılması önerilmemektedir. Sunulan detaylı raporda yapılacak yanlış bir işlem, tüm bilgisayarınızı kaybetmenize neden olabilmektedir. Üst düzey güvenlik sunan HiJack, e-posta koruması, fidye yazılım koruması, internet güvenliği gibi birçok konuda destek sağlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz