Ana sayfa Yaşam Kültür

En Çok İzlenen Komedi Filmleri

2166
0
komedi filmleri

En çok izlenen komedi filmleri nelerdir yerli ve yabancı olarak iki farklı kategoride inceleyeceğimiz bu yazımız gülmek isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

Toplum olarak gülmeyi biraz unuttuk desek sanırım yanlış olmaz, gülmek güldürmek gibi kavramların hayatımızda daha fazla yere sahip olması gerekmektedir. İnsan güldüğü zaman vücudunda salgılanan hormanları incelediğimizde insanın nasıl özenle yapılmış bir canlı olduğu konusundaki fikirlerimizi daha da güçlendirecektir.

Gülmek sosyal hayat içinde zaman zaman farklı yerlerde ve durumlarda olabilir ancak gülmeniz gerektiğini ve gülmeyi unuttuğunuzu düşünüyorsanız o zaman en çok izlenen komedi filmleri başlıklı yazıdan fikir edinebilirsiniz. Şimdi daha fazla meraklandırmadan en çok yazımıza geçelim.

En çok izlenen komedi filmleri başlığımızı iki başlığa ayıracağız bunlardan birincisi yerli komedi filmleri ikincisi ise yabancı komedi filmleri olacaktır. En çok izlenen yerli komedi filmleri ile başlayalım.

En Çok İzlenen Yerli Komedi Filmleri

Arkadaşlar bu filmler en çok gişe yapan Türk komedi filmleridir, yani sizin zevkinize uygun komedi filmleri olmayabilir ancak genel olarak bizler tavsiye vermek amacıyla en çok gişe yapanları paylaşıyoruz sizler size uygun olanlarını içinden seçip izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

10- Recep İvedik 3 – (3,326,084 gişe yaptı)

Recep’in ninesi hayatını kaybedince kendini oldukça kötü hisseder ve büyük bir depresyon belirtileri gösterir, bunun ardından uzak akrabası da İstanbul’a gelmiştir ve bir süre Recep’in evinde kalmaya karar verir. Recep akrabası Zeynep ile eğlenceli günler geçirmekte olsa da yine de sıkılır ta ki Zeynep’in daha önce Recep’in hiç yaşamadığı bir şey yapıncaya kadar. İşte o zaman her şey değişir ve olaylar farklı gelişir.

9 – Eyvah Eyvah 3 – (3,414,000 gişe yaptı)

Müjgan ile Hüseyin evli bir çifttir, Hüseyin hem zabıtalık yapmakta aynı zamanda maddi yetersizlik sebebiyle mekanlarda klarnet çalmaktadır. Yol arkadaşı Firuze ise şöhretinde oldukça büyük etki yaratmıştır tam bu sırada Müjgan’ın hamile olması olayları çığrından çıkarır.

8 – Arog – (3,707,086 toplam gişe)

Gezegenlerden G.O.R.A’da tutsak olarak saklanan Arif’den hiç hoşlanmayan komutan zaman makinesi ile Arif’i bir milyon yıl öncesine gönderir böylece Arif’in macerası başlar.

7- Fundamentals – (3,842,530 toplam gişe)

Belki bir film değil ama günlük yaşamımızda farkına vardığımız varamadığımız komik olayları espri bir dille anlatan Cem Yılmaz’ın oldukça eğlenceli ve komik sahne gösterisi Fundamentals adıyla beyaz perdede tüm zamanlarda 3,842,530 gişe yaptı. Stand Up gösterisinin bu kadar büyük bir kitle tarafından izlenmesi oldukça büyük bir başarı.

6- Eyvah Eyvah 2 – (3,447,000 gişe yaptı)

Demet Akbağ ile birlikte Ata Demirer’in başrollerini paylaştığı film 2010 yapımıdır. Yönetmenlik koltuğunda Hakan Algül vardır. Film en çok izlenen komedi filmleri listesinde 6. sırada yer alıyor.

5- GORA – (4,000,000 gişe yaptı)

Arif Anadolu’da tüccarlık yapmaktadır ve bir gün uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A isimli gezegene götürülür. Arif’in gezegenin kralının kızına aşık olması ve pek çok macera bunun üzerine gelişir.

4- Recep İvedik 1 – (4,301,640 gişe yaptı)

Recep yolda bir gün işsiz güçsüz yürürken bir adam cüzdanını düşürür cüzdanı gördüğünde ise evsiz bir adam tam cüzdanı almış olur adamın elinden cüzdanı alır ve vakit kaybeder cüzdanın sahibi ise çoktan gitmiş ve ortadan kaybolmuştur. Akşam eve geldiğinde televizyonda cüzdanı düşüren adamı görür ve Antalya’lı önemli bir iş adamıdır. Recep cüzdanı sahibine vermek üzere yola çıkar ve yolda türlü maceralar ile karşı karşıya kalacaktır.

3- Recep İvedik 2 – (4,333,144 gişe yaptı)

Recep babaannesi ile birlikte yaşayan bir adamdır. Babaannesi Recep’in aylak ve serkeş hayatından sürekli rahatsızlık duymaktadır adam gibi bir işe girmesini ve daha düzgün bir hayat yaşamasını isteyen babaannesinin bu isteklerine Recep cevap verebilmek için işe koyulacaktır.

2-Düğün Dernek – (6,480,000 toplam gişe)

Anadolu’da kırsal bir bölgede samimi dört arkadaş imece usulü bir düğün yapmak için işe koyulur ancak işler hiç de kolay ve istedikleri gibi gitmeyecektir işte bu serüveni anlatan güzel bir film.

1- Recep ivedik 4 – (7,369,000 toplam gişe)

Recep ivedik mahallede çocukluğundan beri top oynadıkları arsanın satıldığını öğrenir, çocukların bir daha bu alanda top oynamaması için kendilerine talimat verilir ve işler karışır. Recep bu arsayı almaya çalışır ancak kendi yöntemleri ile bu parayı bulamayınca çareyi Maldivlerde yapılan Survivor’a katılmakta bulur. İşte bu maceraların hepsi Recep İvedik 4 de bir araya gelmektedir.

En Çok İzlenen Yabancı Komedi Filmleri

1-3 Ahmak – 3 idiots

Dram ve komedi filmlere örnek olabilecek en iyi filmlerden birisidir. Hindistan’ın en iyi mühendislik fakültelerinden birisine başlayan öğrencilerin hayatını anlatan bu güzel film öğrencilerin sistemi sorgulaması daima yarış atı gibi

2-Hayat Güzeldir – La vita è bella

1930’ların italyasında geçen ve karmaşık olaylar dizisinianlatan güzel bir filmdir.

3-Geleceğe Dönüş – Back to the future

Yapılan bir icat ile kendisini yanlışlıkla elli yıl geri götüren Marty, yaptığı küçük hatalar ile anne ve babasının tanışmayacağı bir ortam oluşmasına vesile olacağından bunun hızlıca düzeltmesi gerekir aksi halde annesi ve babası tanışmayacak ve kendisi de doğmayacaktır.

4-Guguk Kuşu -One Flew Over the Cuckoo’s Nest

Randle P. McMurphy damarlarında elektrik dolaşan bir mahkumdur. Murphy deli numarası yaparak kendisini delilerin olduğu koğuşa aldırır işte tüm bunların çerçevesinde pek çok birbirinden eğlenceli ve karışık durumlar gelişir.

5-Can Dostum – The Intouchable

Geçirmiş olduğu bir trafik kazası ile hayatı birden değişen zengin bir adam ile cezaevinden yeni çıkan birisinin hikayesi. Zengin adam felç kalması ile birlikte kendisine günlük işlerde yardımcı olacak birisini aramaktadır. Çevresindeki insanlar cezaevinden çıkan bu şahsın bakıcılık için uygun olmadığını söyleseler de Philippe yani zengin aristokrat O’na bir şans vermek ister ve işe başlarlar. Bu ilişki gittikçe dostluğa dönüşecektir.

6-Modern Zamanlar – Modern Times

Sessiz çekilen filmde Chales Chaplin dönemin sanayileşme ve ekonomik krizini eleştirmektedir.

7-Büyük Diktatör – The Great Dictator

Dram, Komedi, Savaş kategorisinde yer alan bir başka filmimiz büyük diktatör. Nazi Almanyası’na benzer bir yönetim sergileyen diktatör ülkede kendisine benzeyen ve bir o kadar iyi niyetli olan bir berberin yaşadığından habersizdir.

8-Felekten Bir Gece – The Hangover

Arkadaşlarını evlendirmeden önce doyasıya eğlenmek isteyen bekarlığa veda partisinde yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

9-Amelia – Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain

Paris’te garsonluk yapan temiz ve genç bir kızın yaşamına dair olayları farklı bir gözle anlatmaktadır.

10-Duyguların Rengi – The Help

En çok satanlar listesinde bir numarada yer alan kitaptan uyarlanan bir filmdir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz