Ana sayfa Kültür Sinema

En Beğenilen Animasyon Filmleri

18
0
En Beğenilen Animasyon Filmleri
En-beğenilen-Animasyon-Filmleri

Animasyon filmi denilince akla her zaman çocuk filmleri gelmektedir fakat animasyon içeren aksiyon filmleri de bulunmaktadır. En beğenilen animasyon filmleri listesimizde birçok türden film bulabilmeniz mümkündür.

Avatar

Avatar’a bu listede yer vermemek çok büyük haksızlık olurdu. 2009 yılında çıkan film, James Cameron tarafından izleyiciye sunulmuştu. Asker Jack ve Pandora sakinleri arasında geçen bu hikaye, filmin milyonlar tarafından izlenmesini sağlamıştı. İzlemediyseniz, mutlaka izlemeniz gereken anismayon filmleri arasında yer almaktadır.

yukarı bak filmi
yukarı bak filmi

Up

2009 yılından bir film daha karşımıza çıkıyor. Yukarı Bak filmi, hem animasyon hem de duygusal film kategorisine girmektedir. Bütün hayatını tek bir kadın ile yaşayan adam, eşinin ölümü ile yalnız kalıyor. Eşi öldükten sonra çocukluk hayalini gerçekleştirmek isteyen adam hemen işe koyuluyor fakat bu macerada onu yalnız bırakmayacak bir çocuk ile karşılaşıyor, film bu noktadan sonra tekrar başlıyor.

The Lion King

Aslan Kral efsanesini konu alan ilk film diyebiliriz. Afrika’da dünyaya gelen yavru aslan, ormana adapte olmaya ve kanunlarını öğrenmeye çalışıyor. Dönemin çocukları tarafından çokça sevilen film, üst yaşlarında büyük beğenisini toplamıştır.

WALL-E

Pixar tarafından üretilen en iyi filmler arasında yer almaktadır. İnsanlığın dünyayı kirletmesi ve daha sonra başka bir gezegene geçmesi, filmi nana konusudur. Çöplerin olduğu dünyayı temizlemek, bir robota kalıyor. Robotun macerası ve insanlığın kötü yanı için bu filmi izlemenizi mutlaka öneririz.

Your Name

Türkçe karşılığı “Senin Adın” olan film, farklı konumlarda bulunan iki yabancının birbirine bağlılık hikayesini anlatıyor. Dağlık bir bölgede yaşayan Mitsuha, Tokyo’ya taşınmayı ve burada yaşamanın hayalini kurar. Mitsuha’nın tam tersi konumda olan Taki, Tokyo’da yaşamaktadır. Bu iki karakterin rüyalarında birbirini ve yaşamlarını görmesiyle film başlar, garip bir şekilde iki kişi arasında bir bağ oluşacaktır.

Inside Out

Duygularımız beyin tarafından yönetilir, filmde her duygunun sahibi bir karakter bulunmaktadır ve bu karakterlerin komik işleyişi filmin ana konusu olmuştur. Senaryosu sayesinde birçok izleyiciyi kendine hayran bırakan film, bu karakterlerin çatışması ile devam etmektedir.

Marry And Max

8 yaşında küçük bir kız ile 44 yaşında huysuz bir adamın mektup arkadaşı olmasıyla film başlar. 44 yaşındaki Max, dış dünyaya açılamaz ve huysuzdur. 8 yaşındaki Mary’nin ailesi oldukça ilgisizdir. Bu iki karakter, çok iyi mektup arkadaşı olurlar ve aralarında bulunan sevgi bağının geliştiğini fark ederler.

Spider-Man: Into the Spider-Verse
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Son yılların en popüler animasyon filmidir diyebiliriz. Örümcek Adam filmini herkes mutlaka biliyordur diye düşünüyoruz. Karakterimiz, super kahraman nasıl olur sorusuna bu filmde yanıt veriyor ve Spider-Gwen, Spider-Ham’dan yardım alıyor. Yardımlar sonucunda kötülerle savaşarak, gerçek bir super kahraman olduğunu kanıtlamak isteyen Miles’ın hikayesini izliyor olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz