Ana sayfa Yaşam Dekorasyon

Duvar Dekorasyon Önerileri

879
0
Duvar dekorasyon fikirleri

Son zamanlarda özellikle de ev dekorasyonu konusunda büyük bir aşama kaydedildi.  Sosyal medyada yapılan paylaşımlara bakıldığında en çok ev dekorasyonunun şuan zirvede olduğu görülmekte.

Özellikle de zevkli bayanların tercihi olan duvar dekorasyon modelleri 2016 yılının vazgeçilmezleri arasında yer aldı. Duvarlarını renklendirme ve süslemek ile kalmayıp sosyal medyada paylaşarak takipçilerinin beğenilerini kazanan fenomenler de oldukça fazla sayıda. Hal böyle olunca üreticiler de duvar dekorasyon ürünleri ile alakalı hız kesmeden çalışmalarına devam ediyorlar.

Duvarlardaki Tabaklar

Çeşitli tabaklarla duvarınıza hareket katabilirsiniz.

Evet, artık duvarlar oldukça farklı bir malzeme ile süslenebiliyor. Yemek yemeye kıyılamayacak konsept tabaklar duvarlarda görücüye çıkıyor. Tabak ile duvar süsleme son dönemlerde bayanların vazgeçilmez bir hobisi haline geldi. Duvar tabakları fiyatları genel olarak 30 TL’den başlayarak kişiye özel konseptlere göre fiyatları değişiyor.

Özellikle de koleksiyon tutkunu bayanlar bu tabaklara asla hayır diyemiyor. Mevsimlere göre tabakların modelleri, renk ve desenleri değişiklik gösteriyor. Bu tabaklar genel olarak mutfak duvarlarını süslediği gibi aynı zamanda yemek masasının arka fonunda da oldukça hoş bir görsel şölen kazandırıyor.

Artık tabaklar sofralarımızdan kalkıyor ve duvarları süslemeye devam ediyor. Evin konseptine, renklerine göre değişkenlik gösteren bu tabaklar ile ev dekorasyonu oldukça zevkli bir hale geldi.

Duvarlarda Boş Çerçeve Konsepti

Boş çerçeveler de duvarda hoş durur.

Artık evlerde resimli çerçeve alışkanlığı sona eriyor. Artık süslü ve bir o kadar da dekoratif olan çerçeveler duvarları süsleyecek. Evin dizaynına göre renk ve modellerde temin edilen çerçeveler duvarlara büyük bir anlam ve dekor katıyor.

Evlerin şıklığına şıklık katan çerçeveler ile duvarlar farklı bir ahenge kavuşuyor. Daha çok vintage evlerin tercihi olan boş çerçeveler aynı zamanda kahve tonlarını barındıran evlerde de oldukça ağır bir hava katıyor.

Duvar süsleme dekorasyonu için çerçeveler her daim olmazsa olmaz konseptlerdendir. Her evde çerçeve bulabilmek mümkündür. Ayrıca çerçevelerin duvar üzerindeki dizaynı da bir o kadar göze hoş gelmektedir.

Asimetrik veya simetrik olarak yerleştirilen çerçeveler sayesinde farklı bir konsept yaratmak mümkün. Renk ve şekil olarak evin dekorasyonuna uygun olan çerçeveler göz alıcı bir modernliğe imza atıyor.

Duvarlarda Sticker Devri

Her zaman duvar boyama, duvar kâğıdı yapıştırma gibi seçenekler oldukça zor, zahmetli ve bir o kadar da maliyetlidir. Ama duvar Sticker modelleri sayesinde evinizde farklı esintiler elde edebileceksiniz. Hem uygun fiyatlar ile hem de oldukça kolay yapıştırılması sayesinde stickerler sayesinde duvarlar yenileniyor.

Evlere modern bir hava katan stickerler sayesinde farklı olmak oldukça kolay. Hem de istenildiği zaman çıkartılabiliyor ve duvarlarda iz kalmıyor. İster çocuk odası, ister salon ister mutfak… Evin her yeri için duvar stickerler oldukça uygun ve farklılık gösteren duvar dekorasyon malzemeleri arasında yer alıyor.

Kolay yapışıp kolayca da sökülebilmesi büyük avantaj… Oldukça düşük maliyetler ile göz alıcı dekorasyonlara ulaşmak artık mümkün…

Taş Duvarın Zarafeti

Taş kaplama duvar dekoru

Özellikle de son zamanlarda göz alıcı, zengin ve ağır bir görünüm elde etmek isteyenlerin duvarlarını süsleyen taş duvarlar sayesinde oldukça farklı bir dekorasyona ulaşmak mümkün hale geliyor.

Maliyet açısından tüm dekorasyon fikirlerinden pahalı olsa da görsellik açısından da bir o kadar zengin bir duruş sergiliyor. Özellikle de televizyon ünitesi yerine yapılan taş duvarlar arasına yerleştirilen televizyonlar farklı bir görsel şölen sunuyor.

Aynı zamanda şömineler etrafına döşenen taş duvarlar ile görsellik daha da artışa geçiyor. Duvarlar bir evin imzasıdır ve tarzını yansıtır bu nedenle de dekorasyon açısından oldukça önemlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz