Ana sayfa Yaşam Kültür

Dünyanın En Eski Müzik Aletleri Bulundu

441
0
Dünyanın En Eski Müzik Aleti Bir Flüt..

Almanya’da gerçekleşen kazı sonrasında dünyanın en eski müzik aleti bulundu.  Almanya’nın güneyinde yapılan araştırmalarda modern insanların yerleştiği bölgelerdeki kalıntılarda kuş kemiklerinden ve mamut dişlerinden yapılmış flütlere rastlandı.

Bulunan flütlerin en eski müzik aletleri olduğu tespit edildi. Bilim adamları tarafından yürütülen araştırmalar çerçevesinde bulunan flütlerin tarihi karbon tarih saptama yöntemi ile bulundu. Yapılan saptama yöntemi sonrasında flütlerin 42 bin ile 43 binli dönemlere ait olduğu tespit edildi.

Dünyanın En Eski Flütleri Üzerine Araştırma Yapıldı

Dünyanın En Eski Müzik Aleti

Herkesin merakla beklediği araştırma sonuçlarına göre dünyanın en eski müzik aletlerinin 42 bin ile 43 binli dönemlere rast geldiği tespit edildi.

Oxford Üniversitesi’nden Prof. Tom Higham yönetiminde gerçekleştirilen araştırmada yapılan araştırma sonuçları karşılaştırılarak flütlerin 40 ile 45 binli dönemlere ait olduğu kesinleşti.

Bulunan flütlerden yola çıkılarak o dönemde bulunan teknolojik icatların zaman içerisinde Avrupa’nın merkezine doğru bir ilerleme kaydettiği ortaya konuldu.

Dünyanın En Eski Flütü Bulundu

En Eski Enstrümanlar

Bölgeden çıkarılan flüt diğer sanat eserleri hakkında da bilgi verici bir özelliğe sahip oldu. Yapılan araştırmalarda bölgede bulunan takılar ve müzik aletlerinin bulunduğu mağara özel bir alan olarak gösterildi.

Sayılı mağaralardan biri olarak gösterilen mağarada çıkarılan flüt sayesinde insanların müziğe olan ilgilerinin çok önceki yıllara ait olduğu tespit edildi. Müzik sayesinde insanlar daha geniş bir alana yayılma imkanı bulmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz