Ana sayfa Yaşam Kültür

Cinni: Uyanış

197
0

Vizyona giriş tarihi 27 Mayıs 2016 olan Cinni filminin yönetmenliğini sinema camiasından pek tanımadığımız bir isim üstlendi. Cinni: Uyanış izleyicileri filmin yönetmen koltuğunda müzik sanatçısı olan Emre Aydın’ı izleyecekler. Daha önce bir sinema filmi yönetmenliğini yapmamış olan Emre Aydın beyaz perdeye yönetmen koltuğunda ilk defa çıkması ile ve müzik dünyasının başarılı isimlerinden olması dolayısıyla film yankı uyandırdı. Ayrıca filmin senaryosu da rock müzik sanatçısı olan Emre Aydın’a ait.

Filmde kimler oynuyor?                                                              

Yapımcı şirketliğini Hangar Filmin üstlendiği  beyaz perde filminde başrollerini Eda Köksal, Gökçen Gökçebağ ve Merve Denizin paylaştığı filmde Adem Köksal, Birgül Kenarcı ve Yiğit Aydın da senaryonun diğer rollerini paylaşan isimler. Oyuncu kadrosu olarak bu isimlere yer veren Aydınaynızamanda müzikteki yeteneğine filminde de yer vererek film  müziğini kendisi yapmıştır. Dağıtımı şirketi olarak da Mars Dağıtımla anlaşmış olan ünlü isim kendisinin yazıp yönettiği filmine iyi tepkiler bekliyor.

Ürperten Bir Senaryo

Cinni: Uyanış Hd izleyecekler için filmin korku ve gerilim filmi olduğu uyarısını yapmak istedik. Filmde genç bir kız olan Dilara’nın sıradan hayatına paranormal olayların girmesi ile beraber hayatımızı değişen Dilara’nın ve ona yardımcı olmaya çalışan beraber yaşadıkları ev arkadaşı Merve’nin yaşadıkları korku ve gerilim dolu hikayesini anlatan Cinni: Uyanış ful izlemek korkutucu olabilir. Dilara bir gece uyandığında yanında, daha önce hiç görmediği bir adamın cesedi ile uyanır. Bu gece Dilara’nın hayatında dönüm noktası olmuş ve Dilara için korku dolu esrarengiz olayların yaşadığı günler başlamış. Dilara bunları ev arkadaşı Merve’ye anlatır.

Merve ise Dilara’nın bu durumuna kayıtsız kalmayarak kedisine yardımcı olmak için uğraşır. Öncelikle bir psikiyatrist ve din hocası ile ev arkadaşına nelerin musallat olduğunuanlayabilmek için irtibata geçer. Bu esnada da devam eden ilginç olaylarla birlikte asıl gerçekler gün yüzüne çıkar. Film boyunca gerilimin tırmandığı bu filmin konusu da esrarengiz ve paranormal olaylar. İlk sinema filmi ile beyaz perdeye gelen Aydın Hangar film yapım etiketiyle beyaz perdelerde.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz