Ana sayfa Kadın Güzellik

Burun Estetiği Ameliyatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

272
0
Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği kişilerin burnundaki şekil ve işlevsel bozuklukları giderebilmek için yapılan bir operasyondur. Burun estetiği sonrasında kişilerin iyileşme sürecini hızlandırmak ve sağlıklı bir iyileşme dönemi kazandırabilmek için burun estetiği ameliyatları sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır.

Burun estetiği operasyonlarını sorunsuz bir şekilde konforlu olarak geçirmek isteyen kişiler doktorlarının tavsiyesine tam olarak uymalıdır. Burun operasyonu geçiren kişilerin burnu 1.5 ay süre boyunca hassasiyetini korumaya devam etmektedir.

Burun Estetiği Öncesi Sonrası

Burun estetiği operasyonları sonrasında burnun tam olarak iyileşebilmesi için 1 yıllık süreye ihtiyaç vardır. Ancak burun ameliyatı sonrasındaki ilk birkaç ay çok büyük önem arz etmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun ameliyatı olan kişilerin ilk iki gece yastık ile başını desteklemesi ve yastığı mümkün olduğunca dik tutarak uyuması ödem oluşma riskini büyük oranda azaltmaktadır. Burun ameliyatı sonrasında düzenli beslenmek ve düzenli uyumak iyileşme sürecini büyük oranda hızlandıracaktır.

Dişleri daha yavaş ve yumuşak bir şekilde fırçalamaya özen göstermeli ve burun tabanının hassasiyetine dikkat etmelidir. Burun estetiği ameliyatları sonrasında güç gerektiren aktivitelerden uzak durulmalıdır. Burnu zorlamamak adına güç gerektiren aktiviteleri bir süre ertelemelisiniz.

Yüzünüzü Korumaya Özen Gösterin

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun ameliyatı sonrasında bir süre gözlük kullanmamanız gerekmektedir. Gözlük burun kemiği üzerine yüklendiği için ağrı yapabilmekte ve burun kemiğinin kıkırdak kısmının çökmesine neden olabilmektedir. Bu süreçte lens kullanmak oldukça önemlidir.

Gözlük nedeniyle burnunuzun şeklinde bozulmalarda meydana gelebilmektedir. Burun estetiği operasyonlarından sonra basketbol, voleybol ve futbol gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.

İlk 6 hafta içerisinde yüzünüze alınan top darbesi burnunuza zarar vereceğinden dolayı yüzünüzü korumaya özen göstermeniz gerekmektedir. Eğilmeyi gerektirecek aktivitelerden uzak durulmalıdır.  Kuvvet ve sürekli hareket gerektiren aktiviteler en az 3 hafta boyunca yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Burnu Koruma Yolları Nelerdir?

Burun Estetiği

Burun estetiği sonrasında burnu korumak çok önemlidir. Burunda herhangi bir şekil bozukluğu meydana gelmemesi için doğru davranışlarda bulunmak oldukça önemlidir. Burun ameliyatı sonrasında kendinizi 3 ay boyunca güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekmektedir. Güneşin zararlı ışınları nedeniyle burunda renk farklılıkları meydana gelebilmektedir.

Alkol ve sigara gibi alışkanlıklardan mutlaka uzak durulması gerekmektedir.  Alkol ve sigara dikişlerin iyileşmesine ve dokuların yenilenmesine engel olmaktadır. Çok çiğnenen yiyeceklerden uzak durmak burnun iyileşme döneminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple kolay çiğnenen yumuşak gıdaların seçilmesi gerekmektedir.

Yüz kaslarınızı çok fazla hareket ettirmeye sebep olacak mimik hareketlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Buruna zarar vermemek adına kafanızdan rahatça geçirilebilecek kıyafetler seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Düğmeli kıyafetler tercih etmeniz bu dönemi rahat atlatmanızı sağlayacaktır.

Burnu sümkürerek temizlemekten kaçınmanız gerekmektedir. Burnu sümkürmek şekil bozukluklarına sebep olacağından  özel okyanus suyu kullanarak burnu rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz