Ana sayfa Kripto Para

Binance Kripto Para Borsası Kullanım Kılavuzu

87
1

Global çapta gittikçe büyüyen ve kripto para borsaları içerisinde adından sıkça söz ettirmeye başlayan Binance nedir? Binance’ye nasıl üye olunabilir? Binance sistemleri genel olarak nasıl işler? Türkler Binance’ye kayıt olabiliyorlar mı? Binance’de geçen para birimleri nelerdir? Bu sorular ve çok daha fazlası Binance para borsası ile ilgili merak edilen her şey bu yazı içerisinde sizler için özel olarak hazırlandı. Sonuna kadar kademe kademe giderek okursanız Binance hakkında tüm bilgilere sahip olarak sizde kripto para borsası üzerinden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

  • Binance Nedir?

Binance, kripto para borsaları içerisinde dünyanın gittikçe en büyük borsası olmaya başlayan ve oldukça fazla insanın kullandığı bir borsadır. Bunun sebebi global çapta bir şirket olması ve dünyanın her yerinden insanlara ulaşım imkanını vermesidir. Bugün yapılan değerlendirme ve analizler ile Binance‘nin yaklaşık olarak aktif olan ve gün içerisinde alım satım yapan üye sayısının 1.500.000 (bir buçuk milyon) kişi olduğu varsayılmaktadır. Pasif olarak duran ve çok fazla işlem yapmayan üye sayısı ile bu rakamın ortalama olarak üç milyon kişiye yaklaşık olduğu düşünülmektedir. Bu da herhangi bir sanal borsa için akla hayale sığmayacak kadar büyük bir rakam demektir. Binance bugün öyle büyük bir kripto para borsası haline gelmiştir ki şirket yetkililerinin açıkladığı rakamlara göre Binance içerisinde bir günde ortalama $2.000.000.000 (iki milyar dolar)’a eş değer kripto para ticareti yapılmaktadır.

Binance Kayıt Ol

Peki hiç kripto parası olmayan bir kişi Binance’ye kayıt olarak elinde bulunan lira veya dolar gibi para birimleriyle kripto para alarak borsa içerisinde ticaret yapmaya başlayabilir mi?

Malesef ki bu sorunun cevabı hayır. Çünkü Binance, borsa içerisine yasal olan hiçbir para birimini sokmayı kabul etmiyor. Eğer Binance’ye üye olarak burada borsa işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle bir Türk olarak Türk borsaları içerisinde paranızı değerlendirerek buralardan kripto para almalı ve daha sonra bu kripto paralarınızı Binance içerisine aktarmalısınız. Çünkü Binance içerisinde bulunan tek para birimi kripto paralardır. Bunların haricinde herhangi bir para ile alış ve satış yapılamaz. Bu nedenle oldukça hızlı büyeyen ve ticaret hacmi dünyanın en büyük borsalarına dahi adım adım yaklaşmakta olan Binance, kullancılar ve tüccarlar için oldukça büyük bir kazanç kapısı haline gelmeye başladı.
Fakat Binance kredi kartı ile ödeme yöntemi ekleyerek bu sorunu da çözmüş bulunuyor. Kredi kartınızla kripto para satın alarak da artık başlangıç yapabiliyorsunuz.

Peki Binance’ye kayıt olmak için yapmanız gereken işlemler nelerdir?

Şimdi sizlere sırası ile Binance’ye kayıt olmanın detaylarını ve gerekliliklerini anlatalım.

  • Binance’ye Nasıl Üye Olunur?

Binance’ye üye olmak için öncelikle şunu diyelim ki büyük zorlayıcı parkurlardan geçmenize gerek yok. Binance site içerisinde kullanım arayüzü kolaylığı tanıdığı kadar üye olmak isteyenlere de kolaylıklar sağlıyor. Eğer Binance’ye üye olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şöyle.

İlk olarak Binance sitesine giriyorsunuz. Burada bulunan register yani kayıt ol butonuna tıklıyorsunuz. Binance size burada doldurmanız gereken bilgileri veriyor. Gerekli olan kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra kayıt olmanız için gereken diğer işlemlere geçiyorsunuz. Binance size bir bulmaca soruyor. Daha doğrusu buna bir puzzle diyebiliriz. Sisteme çok fazla saldırı gerçekleştiği için kayıt olma bölümünde binlerce gereksiz hesap botlar tarafından açılmasın diye Binance’nin uygulamaya koyduğu bir karar bu. Eksik olan puzzle parçalarını tamamladıktan sonra sistem sizin bot olmadığınızı anlıyor. Kayıt işlemini tamamlanmadan önce web sayfasının alt kısımlarında “12582828” haneli numarayı görmeniz de şart. Böylelikle orjinal binance sayfasında olduğunuzu anlayabilirsiniz. Buradan sonra onaylama işlemini gerçekleştiriyorsunuz ve Binance sizin mail adresinize bir adet mail gönderiyor. Bu maili açmak için mail adresinize gitmeniz gerekiyor. Eğer burada gelen mailleriniz içerisinde Binance onaylama mailini göremezseniz mailiniz tarafından Binance’nin yasaklı olarak algılanabileceğini unutmayın. Bu yüzden e-posta adresinizin gereksiz postalar bölümünü kontrol etmenizde fayda var. Eğer gelen e-postalarda gözükmüyorsa mutlaka gereksiz postalar kısmında bulunmaktadır.

Binance tarafından size gönderilen bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden mobil bir onay yapmanızı isteyecektir. Bu onay işlemini yapmak için bu sayfaya telefon numaranızı girmeniz şarttır. Böylelikle telefon numaranıza bir adet sms gönderilecektir. Bu gelen sms içerisinde bulunan rakamları siteye girdiğinizde onay verdiğinizde artık hesabınız hem mail onaylı hemde telefon onaylı bir hale gelecektir. Böylelikle bundan sonra Binance hesabınızı aktif olarak kullanabileceksiniz.

Eğer hesabınızı yoğun olarak kullanacaksanız ve hesabınızda yüzbinlerce dolar değeri bulan kripto paralar barındıracaksanız hesabınızı iki güvelikli doğrulama ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun için Binance borsası, sistem üzerinde 2FA denilen bir sistem kullanıyor. Böylelikle hesabınıza giriş yapmak istediğinizde hem mail üzerinden gelen şifreyi hemde cep telefonunuza gönderilen (her girişte) şifreyi girerek hesabınıza ulaşabiliyorsunuz. Böylelikle bilgisayar korsanı olan hackerlardan kolaylıkla saklanabiliyorsunuz. Binance dünya üzerinde bunu uygulayan kripto para borsalarından sadece birkaçından bir tanesi. Bu yüzden güvenlik ile ilgili düşünceleriniz olmasın. Eğer ben hesabımdan yüksek meblağları bulan rakamların ticaretini yapmayacağım fakat benim için hesabımdan olan kripto paralar çok değerli diyorsanız 2FA’yı aktif edebilirsiniz. Bunun için Binance’nin hesabınızda milyonlarca dolar değerinde kripto barındırmasını şart koşmuyor. Dileyen herkes 2FA’yı aktif hale getirerek sistemini çok daha güvenli bir hale getirebiliyor.

Peki binance üzerine kripto paralarınızı nasıl aktaracaksınız?

Yani, henüz Binance üzerinde bir kripto paranız yok. Kredi kartınız da yok varsayalım. Ve yasal olan TL veya Dolar veya Sterlin para birimleriyle borsadan kripto para alamayacaksınız. Bunun için Türk kripto para borsalarında bulunan kripto paralarınızı veya kripto para cüzdanınızdaki kripto paralarınızı buraya aktarmanız gerekiyor. Bunun için size Binance’nin sunmuş olduğu kripto para cüzdanı linkiniz yeterli olacak. Wallet yani cüzdan bölümünde sizin için hazırlanmış olan kripto para cüzdanı linkiniz ile Türk kripto para borsasında bulunan tüm kripto paralarınızı Binance üzerine saniyeler içerisinde aktarabilirsiniz. Bu oldukça güzel bir işlem olmasına rağmen tüm borsalar buna izin vermiyor. Binance sizler için bunu oldukça dikkatli bir şekilde sistem haline getirmiş olan bir borsa. Yalnızca kripto paralarınızı Binance üzerine aktarırken tüm kripto para işlemlerinde olduğu gibi işlemlerinize onay veren ve deftere kaydeden kullanıcılara belli bir miktar komisyon vermeniz gerekiyor o kadar. Bu da Binance ile alakalı bir konu değil. Dünya çapında tüm borsalarda veya kişiler arası işlemlerde kripto paraların getirdiği bir yasa. Eğer yüksek meblağlara ulaşan kripto para transferleri yapmayacaksanız bu noktaya pekte fazla takılmanıza gerek yok. Ki büyük rakamların transferini gerçekleştirseniz bile paranızı kişiye değil bir borsaya aktaracağınız için bu transfer sırasında vereceğiniz rakamlar ve komisyonlar çok fazla olmayacaktır. Kısacası bir borsadan diğer bir borsaya transfer yaparken büyük bir kripto para kaybı yaşayacağım diye düşünmeyin.

Binance Kayıt Ol

Sizlere Binance’ye nasıl üye olabileceğinizi ve diğer borsalardan buraya nasıl para aktarabileceğinizi detayları ile anlattık. Binance dünyanın en büyük kripto para borsası olmaya doğru yolunda emin adımlarla devam ediyor. İlk günlerden Binance içerisine girenlerin daha çok kâr edeceği ve borsanın büyüklerinden olacağı oldukça açık. Eğer sizlerde Binance’ye erkenden katılarak fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız anlattığımız gibi borsa adımlarını takip ederek Binance’ye kayıt olabilir ve kâr elde etmeye başlayabilirsiniz. Unutmayın ki erken davrananlar her zaman çok daha fazla kazananlardır.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz