Ana sayfa Yaşam Kültür

Beyaz Perdenin Unutulmayan Aşk Filmleri

278
0

Sizler için çoğumuzun severek izlediği unutulmaz aşk filmlerini derledik. Bahsettiğimiz filmlerden en az birini izlemiş olduğunuza eminiz. İzlerken gözlerinizin dolduğu bazen de iki aşığın kavuşacağına dair inancınızın tazelendiği sahneleri yeniden hatırlamaya ne dersiniz? Şimdi her şeyi bir kenara bırakın, her biri birer klasik olan ve sinemaseverlerin beğenisini kazanmış aşk filmlerini yeniden inceleyelim.

Sil Baştan

Hepinizin afişini görür görmez hatırlayacağı bir film Sil Baştan Filmi. İzlememiş olanların bile hakkında az çok fikir sahibi olduğu unutulmaz aşk filmlerden olan Sil Baştan; Joe adlı karakterimizin (Jim Carrey) eski kız arkadaşı Clementine’in (Kate Winslet) ilişkilerine dair her şeyi tıbbi bir müdahale ile sildirdiğini öğrenmesiyle başlıyor. Bu durum karşısında çok üzülen Joe, kendisi de aynı işlemi uygulatmak ister. Bu sürede yaşadığı her şeyi tekrar hatırlayan Joe, işlemi durdurmaya karar verir. Film hakkında daha fazlasını söylemek izlememiş olanlara haksızlık olacağı için devamını paylaşmayacağız. İzlemeyenlerin mutlaka izleme listelerine alması gereken bir aşk filmi Sil Baştan.

 Hayalet (Ghost)

1990 yapımı olan bu film, vizyona girdiği dönemde en çok izlenen aşk filmi olmuştur. Başrollerini Patrick Swayze ve Demi Moore’un paylaştığı film, birçok dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve 7 dalda ödül almıştır.  Birbirlerine delice aşık olan Sam ve Molly çifti yolda serseriler tarafından saldırıya uğrar. Sam öldürülür. Ancak hayalet olarak yaşamaya devam eder. Sevdiği insanı kaybetmenin acısını yaşayan Molly ve artık bir Hayalet olan Sam’in bir falcı aracılığıyla birbirlerini hissedebildikleri sahneyi izlerken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Titanik

1997 yılında vizyona giren bir diğer aşk filmi Titanik izleyicinin en çok beğenisini toplayan filmler arasında. Filmin yönetmeni olan James Cameron’un başarılı mizansenleri sayesinde klasik aşk filmleri arasında yerini almıştır. Başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet yer almaktadır. Birçok akademi ödülü ve farklı ödüller alan film, defalarca izlenmesine rağmen hala romantik film sevenlerin vazgeçemedikleri arasındadır.

Kasımda Aşk Başkadır

Orijinal ismi Sweet Nowember olan Kasımda Aşk Başkadır filmi, Charlize Theron’un oyunculuğuyla göz doldurduğu enfes bir aşk filmidir.  Vizyona girdiği dönemlerde senaryosu ve kadrosu başarılı olan bu filmde de Charlize Theron’a Keanu Reeves eşlik ediyor. Birbirine zıt iki hayatın, ölümün kıyısında aşkı buluşunu çok sıcak ve samimi bir şekilde gözler seren film 2011 yapımı olmasına rağmen hala aşk filmi izlemek isteyenlerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Not: Seni Seviyorum

Aşk filmi denilince ilk akla gelen film sanırım P.S. I Love You filmidir. Gerry (Gerard Butler) öldükten sonra sevgilisini kaybettiği için hayata küsen Holly; (Hilary Swank ) 30. Yaş gününde Gerry’den bir hediye mektup alır.  Gerry, mektuplarıyla sevdiği kadına ölümün bir son değil bir başlangıç olduğunu anlatmaya çalışır. Filmi izlerken aşkın insanı sarıp sarmalayan en güçlü duygu olduğunu bir kez daha anlıyor ve ikilinin kelimenin gerçek anlamıyla “ölümsüz” aşkını kıskanmadan edemiyorsunuz.

Not Defteri

1940’lı yıllarda Allie ve Noah’ın beraberliği ile başlayan bu hikâye bize aşkın sosyal statüyü, sınıf farkını yok sayacak kadar güçlü olduğunu hatırlatıyor. Film, II. Dünya savaşı nedeniyle ayrılmak zorunda kalan çiftlerin dramatik öyküsünü izleyiciye başarılı bir şekilde aktarıyor.  Nick Cassavetes’in yönetmenliğini yaptığı bu film ihtiyar bir adamın not defterinden anlatılmıştır.

Cesaretin Var mı Aşka

Çocukluktan beri çok yakın arkadaşlar olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları bir oyuna büyüdükten sonra da devam eder. Özel hayatlarında yaşadıkları olumsuzluklar onları birbirine daha fazla yakınlaştırır. Aşkları, bu oyunun ve birbirlerine olan ilgilerini kabul ve itiraf edememeleri etrafında gelişir. Fransız yapımı bu aşk filmi 2004 yılında vizyona girmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz