Ana sayfa Teknoloji Mobil

Beni Kim Aramış Sorgula Telefon Numarası Kime Ait Öğren

11757
0

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell gibi tüm operatörler yada sabit hatlar için sizleri arayan numaraları resmi yollardan beni arayan kim, arayan numara kime ait nasıl öğrenirim, bulmak için hangi yöntemleri kullanabilirim, nasıl sorgulama yapabilirim sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ev veya cep telefonunuzu bilmediğiniz bir numaradan çağrı geldiğinde numara kime ait merak ederiz. Bu gibi durumlarda sabit hat ya da cep telefonu fark etmeksizin beni arayan kim sorusunun cevabını kolaylıkla öğrenebiliriz.  Ülkemizde kullanılan bilinmeyen numaraları ücretli ya da ücretsiz olarak öğrenme servisleri hakkında bilgiler vererek, sizlere beni kim aramış sorusunun cevabını öğrenebileceksiniz.

TELEFON NUMARASI KİME AİT ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

Cep telefonu operatörleri ücretli olarak bilinmeyen numaralar servisini sunmaktadırlar. Türk Telekom, Vodafone, Türkcell, Bimcell yada PTTCell hangi servis sağlayıcı olursa olsun aşağıda anlatmış olduğumuz yöntemle ÜCRETLİ  olarak sizi arayan numaranın ya da sahibini merak ettiğiniz bir numaranın kime ait olduğunu sorgulama imkanı sunarlar. Hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün müşteri hizmetlerini arayarak numara sorgulama yapabilirsiniz. Çünkü aksi durumda çok daha fazla ücretler ödemeniz gerekebilir.

Şayet bir ev telefonu numarasının kime ait oluğunu sorgulayacaksanız aşağıda anlattığım yöntemleri de deneyebileceğiniz gibi BURAYI TIKLAYARAK Türk Telekom tarafından kullanıma açılmış olan Sarı Sayfalar ile kolaylıkla ev telefonu yani sabit hat numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Şayet sahibini öğrenmek istediğiniz bir sabit hat değil de cep telefonu ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

TELEFON NUMARASI KİME AİT AVEA?

Şayet bir Türk Telekom abonesi iseniz numaranın sahibini öğrenmek için numarayı başında 0 olmadan yazarak 11855’e kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Bu işlemin ücreti mesaj başına 1.25 liradır. Aynı zamanda tüm telefon operatörlerinden ( sabit hatlar da dahil ) 11855’i arayarak da numara sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemin dakika ücreti ise 1.25 TL’dir.

TELEFON NUMARASI KİME AİT TÜRKCELL?

Şayet bir Turkcell abonesi iseniz kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj atmanız yeterlidir.  Mesaj başına 1.49 TL ile ücretlendirileceksiniz. Aynı zamanda 11832’yi arayarak dakika başına 1.25 TL ile ücretlendirilerek de numara kime ait öğrenebilirsiniz.

TELEFON NUMARASI KİME AİT VODAFONE

Şayet bir Vodafone abonesi iseniz ve beni arayan kim, bu numara kime ait servislerini kullanmak ve numaranın sahibini öğrenmek için telefon numarasını başında sıfır olmadan yazarak 7048’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin mesaj başı ücreti 1.25 TL’dir. Aynı zamanda 11842’yi arayarak da numaranın sahibini dakikası 1.25 TL’ye ücretlendirilerek öğrenme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Bunların dışında ücret ödemeden de sorgulama yapmanızı sağlayan bazı yöntemleri de size anlatacağız. Bu yöntemleri yukarıda bulunan numara öğrenme servislerinin haricinde tamamen ücretsiz ve basit olması ilgi çeken yönü.

FACEBOOK KULLANARAK CEP TELEFONU NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU ÖĞRENMEK

Facebook Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen web sitelerinden bir tanesidir. Bir sosyal ağ olan Facebook’da milyarlarca hesap bulunmaktadır ve neredeyse bir profili olmayan insan sayısı oldukça azdır. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi şayet numarasını paylaşmış ise numarayı arama bölümüne yazarak anında numaranın sahibini öğrenebiliriz. Ancak unutmamanız gereken nokta numarasını gizlememiş olmasıdır. Aksi halde herhangi bir sonuç göstermeyecektir. Şayet gizlemişse aşağıda bulunan yöntemleri deneyebilirsiniz.

WHATSAPP UYGULAMASINI KULLANARAK TELEFON NUMARASI KİME AİT ÖĞRENMEK

Bu yöntemle arayanın kimliğini öğrenmek için bir akıllı telefona sahip olmanız ve whatsapp uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra kime ait olduğunu öğrenmek istediğimiz telefon numarasını herhangi bir isim vererek telefon rehberimize kayıt ediyoruz. Daha sonra whatsapp uygulamasını açarak kişiler bölümünden kaydettiğimiz ismi buluyoruz. Profil resmine bu şekilde ulaşabilir ve şayet tanıdığınız birisiyse kim olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı yöntem Tango, Viber gibi diğer uygulamalar için de geçerlidir.

GOOGLE ARAMA ÖZELLİĞİ SAYESİNDE NUMARANIN KİME AİT OLDUĞUNU ÖĞRENMEK

Google hali hazırda kullanılan en yaygın arama motorudur. Google üzerinde arama yaparak da numara kime ait öğrenme ihtimalimiz bulunmaktadır. Ancak çoğu zaman bir cep telefonu numarası yazdığımızda bir çok reklam amaçlı sitede bu numarayı görmekteyiz. Bu sebepten ötürü şayet cep telefonu numarası ile bu şekilde arama yaparak bir sonuca ulaşmanız oldukça zor. Ancak bir banka müşteri hizmetleri ya da kurum ve kuruluşlardan size çağrı gelmişse bu şekilde de kolaylıkla numaranın kime ait olduğunu sorgulama seçeneğiniz bulunmaktadır.

CIA UYGULAMASI İLE TELEFON NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU ÖĞRENMEK

Apple, Samsung, Nokia yada diğer cihazlar fark etmeksizin Apple Store veya Android için Play Store üzerinde bir çok kim arıyor uygulaması yani CIA uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek arayan numaranın kimliğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz