Ana sayfa Mobil iOS

Apple iOS Cihazlarında Siri Kullanımı

365
0
ios siri kullanımı
ios siri kullanımı

Sesli yardım, akıllı işletim sistemlerinden herhangi birinin en önemli özelliklerinden biri haline geldi ve bu nedenle Apple iOS, Siri’yi tanıttı ve bu ses komutlarıyla Apple iOS cihazlarınıza erişmenize yardımcı olacak.

Apple iOS cihazlarında siri kullanımı

Siri App, iPhone gibi iyi cihazlar için bireysel bir bilgi uygulamasıdır. Siri’nin farklı görevleri yerine getirmesini, örneğin telefon görüşmeleri, mesaj gönderme veya güncelleme ayarlamasını isteyebilirsiniz. Haber, oyunlar ve hava durumu hakkında bazı bilgi alabilirsiniz. Böylece, yaygın olarak kullanılan bir uygulama haline gelen Siri’de, sesiniz ile ihtiyacınız olan bilgiye erişmek için cihazınıza kolayca erişebilir veya çeşitli görevleri yerine getirebilirsiniz.

Siri komutları Apple iOS cihazlarınızdan herhangi birinde kullanılabilir ve tüm görevlerinizi yapmanıza yardımcı olur. Şimdi çoğunuz Siri’ye nasıl erişeceğinizi ve kullanacağınızı bilmiyor, bu nedenle burada size yardımcı olması için bir makale hazırladık.

apple siri kullanımı

Siri’ye erişip yapılandırma

İlk olarak, Apple iOS cihazınızdaki ayarlar uygulamasına gidin, Orada Siri’yi bulabileceğiniz Genel seçeneği bulunacaktır. Şimdi ‘’ON’’ onumuna getirerek Siri ayarlarını etkinleştirin böylece ihtiyaçlarınıza göre erişebilirsiniz.

Şimdi en rahat konuştuğunuz dili ve Siri’nin konuşmak istediğiniz sesi erkek ya da bayan olarak seçin. Sesin seçeneği için, geribildirimler ‘’Her Zaman’’ı seçin. Bilgilerimin seçimi için, Siri’nin sizin iletişim profilinize erişmesine izin verin; yoksa, prosedürün başarılması için bir tane hazırlayın.

Siri’yi kullan

Siri etkinleştirdikten sonra, ‘’home’’ düğmesine basarak kullanabilirsiniz.

Cihazınızın ‘’home’’ düğmesini basılı tutun ve Siri uygulaması görünür, istediğiniz bilgileri sormak ‘’home’’ düğmesini bırakın ve Siri size verdiğiniz görevi yerine getirecektir.

Üstelik, Siri’yi etkinleştirdiyseniz, Siri’yi hey Siri diyerek basitçe kullanabilirsiniz; komutlarınızı almak ve size ihtiyacınız olan bilgileri vermek için etkinleştirilir.

Artık Siri’ye istediğiniz bilgileri sorabilir ya da Siri’den yalnızca birkaç işi sesinizle söyleyerek elinizi kullanmadan yapmanızı isteyebilirsiniz.

Siri yardımıyla, Apple iOS cihazlarını kullanma deneyiminizi geliştirebilir ve böylece cihazlarınızı tamamen yeni bir şekilde kullanabilirsiniz. Apple cihazlarını kullanmanıza ve kullanım esnasında veya telefonunuzdan uzaktayken bile, yalnızca Siri’nizi sesinizle arayarak görevlerinizi gerçekleştirmenizi isteyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz