Apple son modeli olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı geçtiğimiz yıl ABD’de tanıttı. 2017 yılında 10 yaşına özel çıkaracağı yeni iPhone modeli iPhone X ile ilgili bilgiler şimdiden sızmaya başladı.

Apple 10. yaşına özel yeni iPhone modeli çıkarmayı planlıyor.

Bir süredir Apple‘ın yeni iPhone modeli isimlendirirken rakamlardan yararlanmayacağı iddia ediliyordu. Zira 2017 Apple ve iPhone serisi için normal bir yıl değil. Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan Apple‘ın yeni modeli laptop modellerinde de yer verilen Pro isminden yararlanarak ‘iPhone Pro’ olarak tanıtacağı sıklıkla dile getiriliyordu. Bu iddialara bir yenisi Forbes’dan geldi.

apple iphone x

Forbes’un şirkete yakın kaynaklara dayandırıldığı haberine göre, yeni modelin adı iPhone X olacak. Bunun nedeni olarak ise Apple’ın 10’uncu yıla özel bir seri üreterek tatmin edici bir satış grafiği yakalamak istemesi ve ‘X’in Roma rakamlarında 10’un karşılığı olması gösteriliyor. Apple her zamanki gibi lansman tarihine kadar konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmaya yanaşmıyor. iPhone X, iPhone Pro ya da iPhone 8… İsmi henüz netlik kazanmasa da söz konusu model ile ilgili iddialar şimdiden dillendiriliyor.

iphone x

Son olarak çıkan bilgilere göre ise yeni model şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip olacak. Apple’ın yeni modelde 5,8 inç OLED ekran kullanması bekleniyor. Ayrıca yeni modele yüz tanımlama özelliğine sahip lazer sensör ekleneceği de ifade ediliyor. Apple’ın, yeni iPhone’unda, mevcut alüminyum ve cam tasarımından vazgeçerek radikal bir karar vereceğini belirtenlerin sayısı da az değil. Örneğin The Kore Herald’ın raporuna göre, yeni modelde telefonunun kavisli, ve plastik bir OLED paneli olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz