Ana sayfa Mobil Android

Android için Google Güvenilir Kişiler Uygulaması

262
0
Android google
Android google

Google Güvenilir Kişiler Uygulaması, Android cihazlar için başkalarının bilinen son konumunuzu bulmasını sağlayan yeni bir kişisel güvenlik uygulamasıdır.

Uygulamanın arkasındaki ana fikir, bir veya daha fazla kişiye güvenilir kişi durumu vermektir. Bunlar aile üyeleri, yakın arkadaşlar, ebeveynler veya eşiniz olabilir.

Birine durum verdikten sonra nerede olduğunuzu öğrenmek için Güvenilir Kişiler uygulaması kullanabilirler.

Aygıt İnternet’e bağlı değilse veya en son bilinen konumunuz bunun yerine paylaşılır.

Android google

Güvenilir Kişiler Uygulaması

Uygulama, birçok durumda kullanışlı olabilir:

  • Çocukların okulda veya arkadaşlarının yanında güvende olup olmamaları
  • Diğer önemli kişilerin evde güvende olmasını sağlamak
  • Birisi yürüyüşe çıkarken veya koşu yaparken

Güvenilir Kişiler, bulunduğunuz yeri aktif olarak paylaşma seçeneği sunar. Uygulamaya birden fazla kişi eklediyseniz, tek bir kişi ile veya hepsini aynı anda paylaşabilirsiniz.

Bulunduğunuz yere bakma izni 24 saat boyunca etkin kalır. Bununla birlikte, paylaşımı o dönemin sonundan önceki herhangi bir noktada kapatabilirsiniz.

Uygulamayı kurmak nispeten basittir. Uygulamayı indirin, ilk başta gösterilen öğretici ekranlara göz atın ve güven listesine kişi eklemeye başlayın.

Tüm kişilere, bunları nasıl ayarlayacağınıza ilişkin bilgi ve talimatlar içeren bir e-posta gönderilir.

Kelimeleri Kapatmak

Güvenilir Kişiler, ilk görüşte iyi görünen bu uygulamalardan biridir, ancak daha derine inip kullanmaya başlayınca pek çok sorun yaşanır.

Konumu biriyle kalıcı olarak paylaşma, belirli kişilere yönelik istekleri otomatik olarak kabul etme ve belirli bir süre boyunca konum paylaşımını engelleme seçeneği, bazı zamanlarda karşınıza sorun olarak çıkabilir.

Bir örnek: güvenilir bir kişinin konumunuzu istediğinde ve önümüzdeki beş dakika boyunca cihazınıza bakmazsanız, konumunuz otomatik olarak paylaşılır. Acil durumlarda harika bir işlem olarak görülebilir fakat evde veya başka yerde uykuda isen, o kadar da harika olmayabilir.

Çocukların veya yaşlıların güvende olmasını sağlamak için, kalıcı konum paylaşım seçeneklerini etkinleştirmek en mantıklı işlemlerden biri olacaktır.

Google kullanıcıları konumlarını paylaşmak için Google + ‘yı kullanabilir; bu da, önceden bazı işlemleri daha çabuk yapmalarına izin verir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz