Ana sayfa Finans

Altın Hesabı Nasıl Açılır ?

4
0
altın-hesabı
altın-hesabı

Altın hesabı açmanın birçok yolu bulumaktadır. Bu sebep ile birçok kişi, konu hakkında araştırma yapar. Altın hesabı nasıl açılır sorusunu sorar ve cevabını ararlar. Yazımız sayesinde altın hesabı hakkında birçok bilgiyi edinebilecek ve hesap açabileceksiniz.

Altın Hesabı Nasıl Açılır ?

Müşterisi olduğunuz herhangi bir bankadan rahatlıkla altın hesabı açtırabilirsiniz. İnternet şubesi, mobil bankacılık ve banka şubeleri aracılığıyla altın hesabı açabilirsiniz. Bankada bilgileriniz yer aldığı için hesap açma işleminiz çok çabuk gerçekleşecektir.

Altın hesabının 2 farklı seçeneği bulunmaktadır. Bunlar; vadeli ve vadesiz altın hesabıdır. Her iki hesabın da kendine göre avantajları bulunmaktadır. Yazımızın ilerleyen cümlelerinde bunlar hakkında da bilgiler vermiş olacağız.

Altın Hesabının Avantajları

Öncelikle banka tarafından tüm güvenlik sağlandığı için çalınma riski söz konusu değildir.
İşçilik maliyeti, bankalardan altın hesabı açtıranlar için geçerli değildir. Gramaj, eski tarih ve düşük ayar gibi problemler, bankadan gerçekleştirilen alımlarda söz konusu olamaz.
Bankaların birçoğu 1 TL karşılığında bile altın hesabı açmaktadır.
Vadesiz veya vadeli altın hesaplarına istediğiniz zaman ulaşabilir ve yatırım yapabilirsiniz.
Mobil ve internet şubesinden istediğiniz şekilde hem havale hem de eft yapabilirsiniz.

Vadeli Altın Hesabı

Bu hesapta bankanın bütün araçlarıyla açılabilmektedir. Birçok banka, vadeli altın hesabı açmak için alt limit koymaktadır. Bu alt limiti, ortalama 50 gram olmaktadır. Belirlenen altın hesabı açma limiti, her banka için farklı olabilmektedir. Bankalar ile iletişime geçerek veya internet sitelerinden istenen alt yatırım miktarını öğrenebilirsiniz.

Altın birikimi yaparken, faiz almak istiyorsanız bu hesabı tercih etmeniz gerekmektedir. Aylık vadeler ile açabileceğiniz vadeli altın hesabı, zaman geçtikçe para kazanmanızı sağlayacaktır.

altın-hesabı-nasıl-açılır
altın-hesabı-nasıl-açılır
Vadesiz Altın Hesabı

Bu hesaplarda fiziki altın kontrolü yoktur. Döviz alım ve satımı gibi işlemler yaparsınız ve denk gelen para karşılığı sizin olur. Bu sayede her şey elektronik ortamda gelişmiş olur. Tüm bu sebeplerden dolayı, güvenilir bir hesap çeşididir. Aynı durum vadeli altın hesabı için de geçerlidir.

Bankalar, altın hesabı açarken 1000/1000 saflıkta olacağını belirtir. Altınınız, tamamen saf altın olarak satılmakta ve bu gelir size verilmektedir.

Altın Hesabı Açan Bankalar

– Garanti BBVA
– Kuveyt Türk
– Türkiye İş Bankası
– Akbank
– Yapı ve Kredi Bankası
– Ziraat Bankası
– VakıfBank
– QNB Finansbank
– ING
– TEB
– HSBC
– Türkiye Finans
– Odeabank
– Burgan Bank
– Fiba Banka
– Albaraka
– Alternatif Bank
– Şeker Bank
– Anadolu Bank
– Halk Bank
– Deniz Bank

Kimlik Avcılarından Korunma Yolları adlı yazımızı mutlaka okuyun.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz