Ana sayfa Pratik Bilgiler Para Kazanma

Ağıtçı Olarak Para Kazanabilirsiniz

197
0
Ağıtçı olarak para kazanabilirsiniz

Ülkemizde bulunmasa bile etik olmadığı düşünülerek çok tercih edilmeyen bir yöntem olan cenazelere ağıtçı temin eden şirketler yurt dışında çoğalmaya başlamış durumda. Hem şirketler hem de kişiler henüz çok yaygın kullanmasa da meslek olarak ilginç iş imkanları arasında yerini almış durumda.

Bazı ülkelerde ölen kişinin itibarı cenazesine katılan kişinin çokluğu ile belirlendiği için profesyonel ağıtçı temin eden firmalar iş başına geçti ve bu iş için eleman temin etmeye yasal olarak başladılar.

Özellikle yas tutmak Afrika’da geleneksel bir süreç ve bunun için ağıtçı sayısının çok olması isteniyor. Avrupa’da da birkaç ülkede bu iş ile ilgili firmalar kurulmuş ve hizmet verir durumda.

Dini İnançlarında Ağıtın Önemi Yer almakta

İncil’de ağıtın önemi ve ağıta katılan kişi sayısının fazlalığının önemi ile ilgili bölümlere rastlamak mümkündür. Dini inançları tarafından da desteklenen bu durumda ölen kişinin yasını tutan az ise bu konuda para ile adam tutmanın sakıncalı olmadığını düşünenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Profesyonel ağıtçı olarak çalışmak istediğinizde ise durum farklı oluyor. Cenazelerde kişiyi tanıyormuş gibi üzülmek ve ağıta üzüntüye ortak olmak sizin mesleğiniz oluyor. Bu iş için kişi temin etmek ne kadar zor ise, ağıtçı olmak bir o kadar zor ve profesyonellik isteyen bir iştir.

Cenaze Sahibi Olabilir Misiniz?

Bu işte çalışmak için cenaze sahibi gibi davranmanız gerekiyor. Bu işin zorlukları elbette çok fazla ve emek ve zaman harcamanız gereken bir iş. Profesyonel cenaze ağıtçısı olduğunuzda bu sizin mesleğiniz olmalı ve duruma konsantre olabilmelisiniz.

İşinize önem vermeli, kısa sürede ağıtçı moduna girip cenazedeki ağıtınızın birinci derece akrabanızın cenazesindeki gibi olmasını sağlamalısınız. İşinizi başarılı olarak yaptığınız, cenazedeki başarılı ağıtınıza bağlı olarak ölçülecektir.

Bu iş için para kazanıyor olmak da işin ayrı bir boyutu. Ağlayarak, ağıtçı olarak para kazanmak mesleğiniz olacak ve iş hayatınızı bu şekilde devam ettireceksiniz. Kısa süreli olsa bile cenaze cenaze gezerek oralarda vefat eden kişi için gözyaşı döküp ağıt yapmanız gerekecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz