Ana sayfa Kadın Güzellik

Acısız Ve Hızlı Epilasyon: Buz Lazer Epilasyon

673
0
Buz lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz

Birçok kişi vücutta istenmeyen tüylerden şikayetçidir. İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulabilmek ve parlak bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir.  İstenmeyen tüylerden etkili bir şekilde kurtulabilmenin en etkin yolu epilasyondur.

Son zamanlarda kişilerin epilasyona karşı ilgisi oldukça artmıştır. Yeni lazer teknolojilerinden biri olan buz lazer yöntemi en açık tenli kişiler ve ince tüylerde dahi oldukça etkili bir epilasyon yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Buz lazer hem acısız hem de hızlı bir epilasyon yöntemi olmasından dolayı etkili bir sonuç doğurmaktadır. Her cilt rengine her mevsim uygulanabilen buz lazer epilasyon son zamanlarda çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biri haline geldi.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Erkeklerin de tercih ettiği bir yöntem

Buz lazer epilasyon yöntemi deriye masaj yapar gibi ağrı veya acı vermeden ve herhangi bir yan etki doğurmadan dört mevsim boyunca konforlu bir şekilde uygulanabilen epilasyon yöntemidir.

Buz lazer epilasyon 810 nm dalga boyutundadır. Bu dalga boyutu diğer lazer yöntemlerine oranla ciltte daha derine inebilen etkili bir yöntem olma özelliği taşımaktadır. Buz lazer yönteminin cildin derinliklerine rahatlıkla inebilmesi deride bulunan kıl kökleri için büyük bir avantaj imkanı sunmaktadır.

Buz lazerin dalga boyunun uzun olması nedeniyle derinlere kadar inebilmesi mümkün olup koyu tenli kişilerde de etkin olarak uygulanabilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanmaktadır?

Buz lazer epilasyon her cilt tipi için uygundur.

Buz lazer epilasyon birkaç aşamadan meydana gelmektedir. Buz lazer epilasyon uygulanmadan önce alan temizlenmekte ve bu alanda bulunan tüyler kısaltılarak lazerle taranmaktadır.

Lazer enerjisi deriden geçmekte ve kıl kökünde bulunan pigment tarafından emilmektedir.  Kıl foküllerinin etkisiz hale getirildiği buz lazer epilasyonda ütüleme teknolojisi kullanılmaktadır.

Buz lazer epilasyon tedavi süresi alanın genişliğine göre 5 ile 45 dakika aralığında sürebilmektedir.  Buz lazer epilasyon uygulaması yapıldıktan sonra tüyler 2-3 gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedir.Buz

Buz Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaktadır?

Buz lazer epilasyon yöntemi kıl oluşumunu tamamlayan ve uygulama için herhangi bir engel teşkil etmeyecek kişiler ile sağlık problemi olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Buz lazer epilasyon kızlarda 16-18 yaş aralığında uygulanabilmektedir. Hamilelik döneminde buz lazer uygulaması gerçekleştirilememektedir. Buz lazer yöntemi tüm cilt tiplerinde başarılı bir epilasyon imkanı sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz