Ana sayfa Yaşam Pratik Bilgiler

14 Şubat’ta Sevgilinize Alabileceğiniz Hediyeler

7
0
sevgililer-günü-hediyeleri
sevgililer-günü-hediyeleri

14 Şubat’ta Sevgilinize Alabileceğiniz Hediyeler

Sevgililer Günü bilinen en eski geleneklerden biridir. Eski Roma döneminde Luepercalia adı verilen ve 3 gün süren festivalden geldiği düşünülmektedir. Bu festival her yıl Şubat ayının ortasında yapılır ve baharın gelişinin müjdecisi olarak kutlamalar yapılırmış. Bu dönemde kutlamalara katılan kızların isimleri bir kutuda toplanırdı ve erkekler kutunun içinden bir kağıt seçerek ismi yazan kızla eşleşirdi. Festival boyunca birlikte vakit geçiren bu çiftler sevgili olurlar, belki de evlenirlerdi. Sevgililer Günü’yle ilgili ortaya çıkan bütün efsaneler ise bu hikayeye dayanmaktadır. Üzerinden yüzyıllar, binyıllar geçen bu günü hala kutlamaya devam etmekteyiz. Günümüze gelene kadar farklı gelenekler ortaya çıksa da şu anki Sevgililer Günü ‘sevgililerin’ kutladığı bir gündür.

hediye-fikirleri
hediye-fikirleri

Bizim bildiğimiz haliyle Sevgililer Günü’ne henüz 1 ay olsa da hediye stresi birçok kişiyi şimdiden sarmaya başladı. Aslında yılın geri kalanı gibi hediye seçmek, günü geçirmek için planlar yapmak kolaydır. Fakat çoğu kişi 14 Şubat’ı daha özel kılmak, daha farklı sürprizler yapmak ister. İşin içine bu istekler girdiği zaman ise hep daha iyisi, daha güzeli, daha fazlası hedeflenmektedir. 14 Şubat’ta sevgilinize alabileceğiniz hediyeler her zamankinden farklı olmayacaktır. Fakat yine de geleneğe uymak ve Sevgililer Günü’ne uygun hediye isteyenler için bizim önerilerimiz şu şekildedir;

  • Fotoğraf Çerçevesi

İlk okuduğunuzda çok basit gibi görünebilir. Fotoğraflar akla ilk gelen hediyelerdendir. Basit gibi görünse de aslında fotoğraflar oldukça değerlidir. Dijital çağa girmemizle birlikte değerlerini kaybetseler de fotoğraflar bir insanı düşündüğünüzü, yanında hissettirmek istediğinizi belirten en doğru ve en değerli hediyelerdir. İsterseniz klasik yöntemlerle fotoğraflarınızı bastırıp albüm yapabilirsiniz isterseniz de dijital çağa uyarak elektronik fotoğraf çerçeveleriyle mini albüm oluşturabilirsiniz.

hediye-saat
hediye-saat
  • Saat

Bir diğer klasik gibi görünen, eski fakat anlamlı hediye seçeneğimiz ise saat. Çok fazla seçeneği bulunan saatler arasından beğenebilmek biraz vaktinizi alacaktır. Fakat her zaman yanında taşıyabileceği ve uzun ömürlü kullanıma sahip bir hediye oldukça değerlidir. Genelde saatçilerin yazı yazma hizmetleri de bulunmaktadır. Hediyenizin arkasında isterseniz isimlerinizi yazdırabilirsiniz isterseniz de kısa bir not bırakabilirsiniz. Saati bu şekilde kişiselleştirmeniz değerini daha da artıracaktır.

  • El İşi

Bu hediye kadınlar için biraz daha kolay bir seçenektir. Ülkemizde kış aylarına gelen Sevgililer Günü’nde erkek arkadaşınıza kullanabileceği bir atkı, şapka ya da onu sıcak tutacak bir kazan örmeniz güzel bir seçenek olacaktır. Bu hediyeyi özel kılan ise kendi el emeğinizle yapmış olmanızdır. Erkeklerin çoğu örgü konusunda pek becerikli olmasa da istedikleri zaman kolayca öğrenebilirler. Fakat bununla uğraşmak istemeyen kişiler mutfak işlerine el atabilirler. Yapacağınız kurabiyelerle sevgilinizin gününü oldukça mutlu geçirmesini sağlayabilirsiniz.

  • Solmayan Gül

Sevgililer arasında çiçek hediye etmek klasik durumlardan biridir. Fakat bunu 14 Şubat’ta yapmak daha romantik bir davranış olarak görülmektedir. Bu yıl Sevgililer Günü için solmayan güllere göz atabilirsiniz. Son dönemin gözde çiçeklerinden olan solmayan güller özel bir fanus içerisinde yer almaktadır ve yıllarca canlılığını korumaktadır.

Nasıl Polis Olunur, Polis Olma Şartları Nelerdir hakkında yazımızı okumak için tıklayın. Polis olmakla ilgili tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz